Випромінювані роутерами радіохвилі можуть заряджати акумулятори

Випромінювані роутерами радіохвилі можуть заряджати акумулятори

Мережі WiFi зараз скрізь. Їх електромагнітні хвилі заполонили все навколо: квартири, бари, вулиці, парки. Виявляється, ці хвилі мають неабиякий потенціал, який пропадає дарма. Радіохвилі пора використовувати з користю, заряджаючи з їх допомогою акумулятори і змушуючи працювати дрібну електроніку.

Вчені Сіетла провели експеримент, в якому взяло участь 6 сімей. Для дослідження в будинках підключили WiFi-роутери і електричні гаджети, що збирають енергію і перетворюють радіохвилі в постійний струм.

Експеримент проводився в реальних умовах і в його ході з'ясувалося, що добу кожен з експериментальних пристроїв працював від радіохвиль WiFi. Разом з тим, роутер успішно справлявся зі своїми прямими функціями, тобто, роздавав трафік на гаджети.

Дослідники вважають, що основна проблема такого способу передачі енергії в тому, що сама структура нерівномірна. Через це складно досягти необхідної напруги в 0,3 В.

З метою стабілізації структури, і була створена система PoWiFi - перша в світі працююча система, яка використовує доступні чіпсети WiFi з метою збору живлення і енергії. Ключові елементи такої системи - модуль для збору енергії і WiFi-передавач. Це дозволить зарядити будь-який гаджет досить швидко. Наприклад, фітнес трекер відновлює 41 відсоток заряду за 2,5 години.