Нова деталь для «розумного» будинку – зустрічайте розумні шпалери

Нова деталь для «розумного» будинку – зустрічайте розумні шпалери

Розумні холодильники і телевізори вже не дивують нікого. А ось шпалери, здатні перетворювати будинок в смартфон здатні стати справжнім проривом в системі «розумного» будинку. Ну, принаймні так вважають сінгапурські вчені. В університеті Наньян створена принципово нова друкована електроніка, яка здатна перетворити стіни будинку в цифрові пристрої: колонки, датчики або вимикачі.

Виходить, що в недалекому майбутньому люди зможуть буквально надрукувати будь-яку електронну схему на будь-який підкладці. І неважливо, який для цього використовується матеріал - пластик, алюміній або шпалери. Дослідники вважають, користь такого виду електроніки очевидна. Це допоможе людям похилого віку, які віддають перевагу управляти комп'ютером тільки голосом.

Тільки уявіть, ми розмовляємо із стінами, а вони нам відповідають! І це без ризику загриміти в особливий заклад з м'якими стінами. Для здійснення дзвінків не доведеться шукати де на цей раз валяється смартфон - попросіть стіну зателефонувати куди потрібно.

Друкована електроніка буде створюватися аналогічно друку на кружках, футболках та інших речах, а це автоматично означає, що «стінні» гаджети будуть коштувати дешево. Крім того, технологія універсальна, а значить впровадити можна куди завгодно, варто тільки нанести схему на прозору плівку і покрити нею потрібне місце.

У нас з'явився новий шанс зробити речі ще розумнішими. Це можуть бути шпалери, і пластир, бинти або упаковка соку.

За словами вчених, винахід не претендує на звання найпотужнішого, і буде коштувати дешево. Що ж, залишається тільки дочекатися, коли нам покажуть «розумну» електроніку в дії.

Фото