Стендфордські вчені придумали нові акумулятори

Стендфордські вчені придумали нові акумулятори

На сьогоднішній день найбільш ходові акумулятори для мобільних телефонів та інших пристроїв – літій-іонні. Такі батарейки можуть похвалитися довгим терміном служби, високою ємністю і компактністю. Однак їм не вистачає найголовнішого – екологічної безпеки.
У дослідницькій лабораторії Стенфорда вченим вдалося вирішити це складне питання і зробити батарею, яка нітрохи не поступається по працездатності, але краще в плані екологічності. Літій-алюмінієвий акумулятор незабаром може замінити звичайні батареї.
Ще однією перевагою розробки став швидкий час її зарядки. Акумулятор дуже швидко заряджається (кілька хвилин), а ємність не менше до 7500 циклів заряду/розряду. До речі, така батарея відрізняється гнучкістю. Автори вважають, що для використання літій-алюмінієвого акумулятора вже є всі умови: нові смартфони підтримують цю технологію.
Нова батарея зроблена з бюджетних матеріалів – алюмінію (анод), графіту (катод) і рідкого електроліту. Корпус розробки – гнучкий полімер.
Поки немає точної інформації про ємність таких акумуляторів, але творці запевняють, що її більш ніж достатньо. Проте не обійшлося і без недоліку, який полягає в низькій напрузі.
Як би там не було, вчені продовжують удосконалювати нові акумуляторні батареї і хто знає, можливо, зовсім скоро в гаджетах будуть встановлюватися саме вони.

Фото