Вчені придумали новий акумулятор для мобільних гаджетів

Вчені придумали новий акумулятор для мобільних гаджетів

Батарея відрізняється підвищеною ємністю, довговічністю і швидкістю зарядки.
Зараз всі тільки й роблять, що обговорюють нову розробку Стендфордских вчених – літій-алюмінієву батарею. На хвилі цієї інформації пройшов непоміченим ще один цікавий проект – акумулятор, в основі якого сірка і літій.
Національна лабораторія Лоуренса при інституті Берклі подарувала світові чудових учених, які створили цю батарею. Умовне позначення сірчано-літієвого акумулятора - Li-S і вперше цю ідею реалізували в 2004 році. Однак, проект не отримав успіху, хоча витрати на виробництво батарей були набагато нижчими при більшій ємності. Можливо, причиною провалу стала недовговічність сірчано-літієвих батарей. Акумулятор витримував значно менше циклів заряду/розряду, ніж ті ж Li-ion.
І ось у грудні вчені вирішили відновити дослідження і представили світу нове покоління сірчано-літієвих батарей, швидкість зарядки, міцність і енергоємність яких значно вища.
Від нового акумулятора Li-S очікується робота протягом 1500 циклів без втрати ємності. У будь-якому випадку новинка ще не скоро вийде на ринок. Потрібно вирішити ряд технічних питань, а потім вже думати, чи варто запускати новий продукт для мобільних гаджетів і не тільки.

Фото