Apple Watch – що являє собою модна новинка?

Apple Watch – що являє собою модна новинка?

Перший «розумний» годинник від Apple представлений восени 2014 року. Але знадобилося ще півроку для того, що користувачі в повній мірі змогли насолодитися цим винаходом. Весь цей період не стихали чутки про цей годинник і так би вони і продовжувалися, якщо б у компанії нарешті не запустили Apple Watch у продаж.
Звичайно, надкушене яблуко на задній панелі гаджетів, традиційно викликає масу суперечок, і в цьому немає нічого дивного. А якщо враховувати, що годинник – перший принципово новий продукт з часу смерті Стіва Джобса, то ці суперечки цілком виправдані.
Після оголошення про старт продажів Apple Watch, користувачі розділилися на два табори. Одні активно стверджували, що це марна трата грошей, інші мовчки робили попереднє замовлення. У підсумку, гаджет наперед замовили понад двох мільйонів чоловік! Цифра і справді вражає.

Зовнішній вигляд

«Розумний» годинник пропонується користувачам відразу в кількох модифікаціях: сталь, темно-сіра сталь, алюміній, темно-сірий алюміній, рожеве і звичайне золото. Любителі можуть вибрати для себе дорогі ремінці, прикрашені коштовностями. Звичайний же вид ремінця – шкіра, силікон і сталь.
Збірка годиника достатньо якісна, що, втім, не дивно. В загальних рисах вгадується стиль Apple, при чому, дехто бачить в гаджеті останню модель смартфона, деякі – першу. Apple Watch відрізняються захистом від вологи, але ця функція головним чином захищає годинник від бризг, а не від занурення у воду. До речі, відмінним маркетинговим ходом стали різні коробки для різних модифікацій.
Годинники мають прямокутну форму, при цьому ви не побачите в корпусі гострих кутів. Екран зверху покритий сапфіровим склом, що дозволяє захистити його від подряпин. Діагональ корпусу годинника теж може бути різною – 38 або 42 мм і яку обирати вже залежить від самого користувача. З іншого боку, в різному розмірі різні показники роздільної здатності екрану. Так, версія 38 мм має розширення 272х340 пікселів, а варіант 42 мм має 312х390 точок. Тип екрану – AMOLED, завдяки чому розробники домоглися яскравих фарб, насичених кольорів і великих кутів огляду.

Управління

Управління Apple Watch проводиться за допомогою спеціального коліщатка, розташованого збоку корпуса. Цим регулятором можна не тільки гортати меню, але і змінювати масштаб. Ще одна клавіша, розміщена внизу, дозволяє повернутися в головне меню або запустити Apple Pay подвійним кліком. Природно, тачскрін нікуди не подівся, а просто перейшов на інший рівень. У годиннику він тепер називається Force Touch і дозволяє управляти гаджетом з ще більшим комфортом.

Технічні характеристики

Годинники працюють тільки після синхронізації зі смартфоном і ясна річ, що тут потрібен тільки iPhone. На жаль, розробники не спромоглися надати синхронізації з iPad і це великий мінус.  Якщо ви все ж таки є власником «яблучного» телефону, встановити зв'язок з годинником можна через Wi-Fi і Bluetooth.
Операційна система годинника - Watch OS. Apple Watch працюють на базі процесора S1. Об'єм внутрішньої пам'яті теж непоганий – 8 Гб, однак улюблені пісні можна розмістити хіба що на 2 Гб. Все вільне місце, а це цілих 6 Гб призначене для установки додатків. Так, в годинниках від Apple встановлений найвідоміший і найпопулярніший софт: Twitter, Instagram, Evernote, CNN, Ebay і це далеко не кінець. Крім того, через Apple Watch також можна оплачувати свої покупки. Вся справа в тому, що годинник, як і смартфон iPhone 6 підтримують систему платежів Apple Pay. Ця функція не підтримується більш старими моделями телефонів, так що в даному випадку користь від годинника все ж є.
Віджети в Apple Watch забезпечують їх власнику швидкий доступ до інформації про час, дату, прогноз погоди. Варто також відзначити, що гаджет покаже інформацію про дзвінки, смс-повідомлення, соціальні мережі. Крім того, годинник підкаже вам правильний напрямок руху або допоможе вибрати правильний маршрут громадського транспорту. Девайс має датчик пульсу, який дозволяє порахувати ритм серця, що дуже зручно для спортсменів. Крім того, є шагомір, який підраховує пройдену відстань. Загалом, Apple Watch веде облік активності, дозволяє користувачеві стежити за своїм здоров'ям і навіть дає рекомендації, якщо рухової діяльності недостатньо.
Серед всіх цих переваг у годинника є один істотний недолік – акумулятор забезпечує занадто мало часу автономної роботи. Ємність батареї становить 205 мА/ч і вона дозволяє годиннику працювати максимум один день. Принаймні турбуватися про процес зарядки вже точно не варто: Apple Watch можна зарядити від фірмової бездротової зарядки. Згідно заявам розробників, новинка працює автономно 3 години в режимі розмови, до 7 годин у режимі активного прослуховування музики, а в режимі очікування зарядка не буде потрібна протягом 72 годин.

Підсумки

Apple Watch – це відмінний рекламний продукт, функціональність якого все-таки викликає питання. Незважаючи на це, продажі новинки б'ють всі рекорди, навіть в умовах достатньо високої вартості.
Як би там не було, в маленький корпус вмістилися великі можливості, переваги Apple Watch не тільки в різноманітному зовнішньому вигляді, але і в зручному управлінні, всіляких датчиках, безлічі додатків і, звичайно ж, «фірмі».

Фото, відео