Економимо заряд батареї смартфона. Огляд 5 безкоштовних додатків для Android

Економимо заряд батареї смартфона. Огляд 5 безкоштовних додатків для Android

Сучасні юзери активно користуються усіма благами цивілізації, смартфонами і планшетами зокрема. На відміну від перших мобільних телефонів, новинки в світі техніки працюють на повноцінних ОС. Найпопулярніші серед них операційні системи Android і iOS.
Переваги такого підходу очевидні – інтернет, соціальні мережі, необмежене спілкування та багато цікавих додатків. Але є один істотний недолік, і він полягає у великих затратах заряду акумулятора через використання фірмових додатків.
Компанія Google, яка і є власником Android активно працює над збільшенням автономності гаджетів, керованих даною ОС. Поки цей процес просувається не так швидко, як нам хотілося б, і для поліпшення продуктивності в Google Play можна скачати ряд додатків, що дозволяють заощадити заряд акумулятора мобільного пристрою. Цей огляд присвячений їм – додаткам, які збільшують час автономної роботи улюблених гаджетів.


Greenify


Головне завдання цієї програми – вирішити основну проблему, що впливає на рівень заряду акумуляторної батареї. Цією проблемою можуть стати програми, що працюють у фоновому режимі. Деякі сервіси неможна побачити в диспетчері завдань, але це зовсім не означає, що їх немає. Greenify присікає будь-яку спробу таких додатків «розбудити» смартфон, завантажувати оновлення та інше. Автономність гаджета збільшується за рахунок зниження його активності в період, коли користувач не використовує телефон.
У додатку є мінус і він полягає в тому, що більшість його функцій доступні через root-доступ (на правах адміністратора). Налаштування програми дозволяють встановити автоматичну гібернацію, але, на жаль, функція не завжди працює. Greenify не може запропонувати чогось особливого, зате їм зручно користуватися і не потрібно спеціальних знань. Крім того, додаток безкоштовний, майже не впливає на функціонування ОС і дійсно справляється зі своїм завданням.


DU Battery Saver


Ще одна економна програма - DU Battery Saver здатна значно зменшити навантаження на батарею смартфона і збільшити його автономність.  Додатку під силу все: відключення фонових процесів, перемикання профілів економії енергії, виведення докладної статистики використовуваних ресурсів батареї мобільного пристрою.
Запускаються основні функції програми DU Battery Saver кнопкою «Оптимізація», яка виведена на головний екран або на віджет. Головне завдання DU Battery Saver – сканування пам'яті смартфона в пошуках програм, які споживають багато енергії і тимчасове їх відключення. Щоб уникнути відключення потрібних додатків, в налаштуваннях програми можна встановити список сервісів, які будуть працювати (будильник наприклад). Але всі функції програми безкоштовні. За перемикання профілів, авто оптимізацію при переході в режим сну, зниження швидкості роботи процесора доведеться платити. Цікаво, що оплату можна провести віртуальною валютою, яка нараховується за встановлення інших додатків.


GO Battery Saver


У цього додатка багато спільного з попереднім, зокрема в тому, що стосується простоти управління: оптимізація ресурсів активується однією кнопкою. Клавіші керування розміщуються за допомогою віджетів на головному екрані. На платній основі доступні додаткові функції у вигляді зміни профілів за графіком, зниження тактової частоти процесора. Також доступний ряд цікавих можливостей: нові віджети, Чистка кешу та інше. З негативних моментів можна виділити платні сервіси і велика кількість реклами у фрі-версії. Моментами не зовсім зрозумілий переклад, а в іншому все красиво, чітко і, головне, ефективно.


Battery Doctor


Передостанній додаток Battery Doctor представляє собою зразок зручного інструменту з корисними функціями, які здатні поліпшити автономність смартфона. Фонові сервіси, які «з'їдають» занадто багато заряду відключає кнопка управління на головному екрані. Вона ж керує очищенням кешу системи, переглядом статистики використання акумулятора перемиканням профілів. На жаль, програма не може в автоматичному режимі знизити частоту процесора, зате вона підкаже, коли краще заряджати батарею, відключати зарядку і таким чином продовжити їй «життя».
Є в програмі і режим економії енергії «екстремальний», активуючи який ви зможете тільки дзвонити і відправляти СМС, все інше недоступне і відключається. Battery Doctor вважається одним з кращих додатків серед цієї п'ятірки і повністю справляється зі своїми обов'язками.


Amplify


Остання програма сьогоднішнього огляду з лаконічною назвою Amplify сподобається як любителям простоти, так і просунутим юзерам, які знають толк в роботі подібних програм. Принцип роботи стандартний: після того, як смартфон засипає, всі непотрібні фонові програми відключаються. До речі, програма може працювати як в автоматичному, так і в повністю ручному режимі. Економія заряду батареї при цьому вас приємно здивує.
Поки що це додаток є найпростішим способом заощадити заряд батареї смартфона серед всіх представлених вище.

Фото