iOS 9 – що цікавого в оновленій версії ОС?

iOS 9 – що цікавого в оновленій версії ОС?

Загальні дані

Перше, що кидається в очі, коли дивишся на iOS 9, це змінений шрифт. Букви стали більш закругленими, але при роботі з системою це не дуже помітно. Різниця відчувається при наборі тексту в редакторі або під час прочитання повідомлень.
Головний екран тепер зустрічає користувачів яскравими кольорами морської хвилі, замість вже звичних сірих крапель. До дати фінального виходу iOS 9 очікується поповнення новими шпалерами, але поки цього немає. В текстовому редакторі видно зміни кнопки Shift, а мультитач дозволяє виділяти потрібний текст. Для цього достатньо затиснути на екрані 2 пальця і утримувати до тих пір, поки замість букв не з'явиться функціонал для виділення тексту.
Функції пошуку і «Мої друзі» зайняли місце серед повноцінних додатків iOS 9. Так що необхідність завантажувати їх в магазині додатків App Store відпала. Більше того, тепер можна дізнатися, де знаходяться ваші друзі, додавши відповідний додаток в Центр повідомлень.
Розробники створили можливість роботи додатків через API Metal. Це зроблено з метою більш плавною і швидкої роботи програм, хоча з цим і раніше все було в порядку.


Програми


Вікно пошуку теж трохи змінилося. Програмісти додали іконку для голосового пошуку, а полі вода для запиту зробили округленим.
Зміни торкнулися і панелі багатозадачності. Став іншим дизайн і тепер програми розміщені у вигляді стовпця, розміщеного по всьому екрану.
Що стосується меню Proactive, в iOS 9 до нього додався додатковий робочий стіл, який з'являється на дисплеї у вигляді списку нещодавно використаних контактів, а також цікавих додатків. Крім того, додалася ще одна рядок пошуку.
Зміни відбулися і по відношенню до кнопки повернення. Тепер, після того, як ви з однієї програми переходите в іншу, з'являється ця клавіша. Це означає комфортний перехід назад. Наприклад, ви користуєтеся додатком Tweetbot і потім робите перехід по посиланню в браузері. Раніше потрібно було оператором повертатися в головне меню, тепер же можна просто повернуться назад. Функція отримала назву Back to і вона дуже корисна.
Ну і звичайно ж, не обійшлося без нововведень в улюбленій багатьма користувачами Siri. «Зовнішність» програми та загальний алгоритм її роботи сильно змінилися, особливо впадає в очі поява можливостей Proactive. Все це зроблено віртуальну помічницю значно розумніший і тепер ви можете ставити завдання Siri в залежності від своїх нотаток або повідомлень. Приміром, один надіслав повідомлення взяти на дачу інструменти. Для того щоб нічого не забути попросіть Siri нагадати вам про це і програма все зробить в потрібний час. А ще, помічниця може проводити пошук контенту серед інших додатків (наприклад, серед фото).
Став іншим і поштовий клієнт. Тепер користувачі можуть крім текстових повідомлень відправляти мультимедійні файли з програми iCloud Drive. У свою чергу в нотатках стало можливим форматувати текст, вставляти посилання і фото, а також писати рукописний текст.
Замість додатка Passbook тепер є програма Wallet. Суть залишилася та ж, змінилася лише назва і додався функціонал для зберігання бонусних карток та купонів на знижки від різних магазинів.
У картах додалася можливість відстежувати схему руху громадського транспорту. Це дозволять більш точно вибудувати маршрут для пішоходів і дізнатися де знаходиться той чи інший автобус в режимі реального часу.
Збільшилися можливості багатозадачності (програма Splitview). Тепер можна одночасно працювати з 2-ма додатками відразу, відкриваючи їх у форматі 50х50 % або 70х30 %. Крім цього з'явився функціонал, що запускає відтворення відео у фоном режимі. Простіше кажучи, при відкритих додатках відео буде виводитися в маленькому віконці в нижньому куті екрану.


Що в налаштуваннях?


Треба віддати належне Apple і подякувати їм за додавання меню пошуку серед налаштувань. Вгорі екрана тепер розміщено вікно для запитів. Крім того в iOS 9 ускладнили пароль і тепер замість 4-х потрібно використовувати 6 цифр.
Власники смартфонів отримали можливість привласнювати дії бічного перемикача на корпусі. Так що всім користувачам iPhone доступні ті ж функції, що і власникам планшетів. Ще цікава функція – групування повідомлень не тільки в залежності від часу, коли їх отримали, але і від додатків, з яких вони були відправлені.
Хмара iCloud Drive теж отримало нову опцію, яка пропонує використання сховища даних на екрані домашньої сторінки. Додаток тепер дозволяє не тільки дивитися інформацію про які зберігаються в хмарі даних, але і завантажувати їх на гаджет і відкривати в будь-якій іншій програмі.


Автономність


Мабуть, найбільш важливим оновленням став додавання режиму економії енергії. Активується режим в налаштуваннях в розділі Акумулятор, він так і називається «Режим низького харчування». Індикатором роботи функції стане зміна кольору батареї на жовтий. Крім того, система автоматично відключить автоматичні оновлення додатків, надходження нових повідомлень, відключить ряд датчиків і знизить швидкість підключення до мережі інтернет. Як зазначає розробник, в режимі економії енергії смартфон отримає додатково 3 години автономної роботи. А якщо враховувати що гаджети на базі iOS 9 працюватиме на 1 годину довше, то в цілому, час роботи без підзарядки смартфонів стане більше на цілих 4 години.


Камера та фото


Додаток «Камера» отримало інший зовнішній вигляд, головним чином це через зміненого шрифту. Особливо це помітно на перемикачі спалаху, а також на HDR. Переглядати фото тепер стало значно зручніше, так як розробники додали слайдер для швидкого переходу між зображеннями.


Установка


Нову iOS 9 очікувано можна поставити на смартфони iPhone починаючи від версії 4S, iPad 2, iPad mini, а також на новий iPod touch. Протестувати систему стане можливо вже в липні, а офіційний реліз відбудеться у вересні.
Для установки ОС тепер знадобиться значно менше вільного місця і замість 4,6 Гб для iOS 8, потрібно 1,8 гігабайт.


Підсумки


Після тестування операційної системи iOS 9 хотілося б відзначити той факт, що Apple постаралися на славу і забезпечили стабільну роботу програмного забезпечення навіть в бета-версії. Значно покращилася робота сканера відбитків пальців Touch ID. Нові функції і можливості напевно сподобаються власникам гаджетів Apple, що не може не радувати.

Фото, відео