Кращий смартфон в категорії до 3000 грн

Кращий смартфон в категорії до 3000 грн

Як розібратися в різноманітті брендів, моделей, форм і кольорів, придбати не проблему, а рішення? І чи можливо сьогодні купити за 3000 грн не «звонилку» з мінімумом функцій, а повноцінний мультимедійний смартфон, який впорається з поставленими завданнями? Ми відібрали три моделі даної категорії, що відповідають цим вимогам:

 

 

 

 

Зовнішній вигляд і екран

 

У плані дизайну герої сьогоднішнього огляду не виділяються нічим примітним і їх зовнішній вигляд характеризується одним словом - класика. Прямокутний корпус зі злегка округленими кутами. І, якщо у випадку з Prestigio погляд може зачепитися за сріблястий обідок корпусу, у решти моделей такий варіант декору відсутній.

Відмінності починаються з габаритів. При однаковій роздільній здатності в 1280х720 пікселів, IPS-дисплеї у даних моделей з наступними діагоналями: Xiaomi - 4,7 '', Lenovo A6000 - 5 '' і Prestigio - 5,3 ''. Чим менша діагональ, тим більша щільність пікселів: 312 ppi у Redmi 294 ррі у А6000 і 278 ррі у Muze D3. Ви навряд чи помітите цю різницю неозброєним оком, так що в першу чергу обирайте по ергономіці.

 

Програмне забезпечення

 

Операційною системою для Xiaomi і Lenovo служить Android 4.4.4, «облагороджена» фірмовими інтерфейсами MIUI і VibeUI відповідно. Оболонки спростять управління смартфоном і оптимізують його роботу. Смартфон компанії Prestigio працює на Android 5.0.

 

Процесор і пам'ять

 

Апаратна платформа у перших двох моделей ідентична. Redmi 2 і А6000 працюють на базі чотириядерного процесора Qualcomm Snapdragon 410 з тактовою частотою 1,2 ГГц і відеоприскорювачем Adreno 306. Смартфон Prestigio управляється процесором MediaTek MT6582M, у якого чотири ядра по 1,3 ГГц кожне. Відеоприскорювач в даній моделі - Mali-400 MP2. Ці характеристики забезпечать власникам пристроїв комфортне виконання щоденних завдань. При цьому процесор Snapdragon 410 економічніший, ніж МediaTek в плані витрати заряду акумулятора.

У смартфонах компаній Lenovo та Prestigio об'єми оперативної та вбудованої пам'яті 1 Гб і 8 Гб відповідно, що стандартно для даної категорії пристроїв. А ось у Redmi 2 вже 2 Гб оперативної пам'яті і 16 Гб вбудованої, що дозволить використовувати більше програм одночасно і полегшить установку програм, оскільки далеко не всі програми переносяться на карту пам'яті. Слот розширення пам'яті для microSD-карт до 32 Гб присутній у всіх трьох смартфонах.

 

Камера

 

A6000 і Redmi 2 оснащені камерами в 8 мегапікселів зі спалахом та автофокусом, які здатні робити деталізовані, яскраві знімки. Фронтальні камери у даних моделей по 2 Мп і підійдуть для здійснення відео-дзвінків. Камери в Muze D3  мають наступні параметри - основна 13-мегапіксельна, з triple-LED спалахом і різноманітністю параметрів зйомки, припаде до душі любителям мобільної фотографії. П'ятимегапіксельна фронтальна дозволить робити селф-знімки з роздільною здатністю 2646х1795 точок.

 

Мережа та комунікації

 

Герої сьогоднішнього огляду оснащені двома слотами sim-карт, підтримують роботу в 3G-мережах, а Redmi 2 і A6000 ще й в LTE-мережах, що рідкість в бюджетних смартфонах. Це означає, що ви зможете користуватися швидкісним доступом до мережі інтернет, дивитися онлайн-відео, спілкуватися і грати в онлайн-ігри на своєму смартфоні. Комунікаційні можливості в даних пристроях представлені Bluetooth 4.0 і Wi-Fi 802.11 b / g / n, а навігаційні - наявністю GPS-приймача. Пристрої забезпечені акумуляторами ємністю 2200 mAh у Xiaomi, 2300 mAh у Lenovo і 2500 mAh у смартфона компанії Prestigio.

 

Підсумки і вибір

 

Обирати смартфон за кількістю мегапікселів матриці камери не варто, оскільки якості дзеркального фотоапарата пристроїв цієї цінової категорії все одно не досягти. А ось інші параметри набагато важливіші для продуктивності пристрою. У Redmi два Гб оперативної пам'яті забезпечать одночасну роботу улюблених програм, без необхідності перезапуску. А 16 Гб вбудованої дозволять не думати, які з встановлених програм менш важливі, через брак вільного місця в пам'яті пристрою. Менша діагональ екрану в смартфоні компанії Xiaomi, в сукупності з економічним процесором і оптимізованою фірмовою оболонкою виграють у конкурентів ще й в плані автономності. В умовах навантажень середньої інтенсивності Redmi 2 здатний працювати до півтора днів. Підсумкова сукупність і баланс характеристик Xiaomi Redmi 2 дозволяє назвати його кращим смартфоном в ціновій категорії до 3000 грн. Купити телефон в Україні до 3000 грн. на нашому сайті.