Огляд бездротового роутера Xiaomi Mi Wi-Fi Mini

Огляд бездротового роутера Xiaomi Mi Wi-Fi Mini

Бездротові роутери Xiaomi наповнили ринок, втім, як інші гаджети цього виробника. Популярність бренду обґрунтована тим, що він пропонує користувачам багато сучасних і якісних товарів за доступну ціну. Крім смартфонів та планшетів, Xiaomi створює аксесуари і «розумні» пристрої для дому, серед яких бездротовий роутер Mi Wi-Fi Mini.
Герой цього огляду вважається бюджетним варіантом і зовсім не даремно. Роутер має 2 порти для підключення проводів з пропускною здатністю 100 Мбис/с. Крім цього, у пристрої є підтримка Wi-Fi стандарту 802.11 ac, а також порт USB 2.0. А ще Mi Wi-Fi Mini в інтернет-магазині ЖЖУК має порівняно невеликі розміри, незвичайний дизайн і кілька варіантів кольорів.


Зовнішній вигляд


Як вже було зазначено, роутер Mi Wi-Fi Mini продається в кількох кольорах, в тому числі в білому і чорному. Незалежно від колірного виконання корпусу і структури матеріалу (матовий або глянцевий), блок живлення завжди буде чорним і частково глянсовим. А ось незважаючи на те, що в моделі є приставка Mini, розміри роутера складно назвати компактними – 136х151х30 мм.
По ліву і по праву сторону корпусу розміщені антени для бездротової передачі сигналу. Кожна антена повертається на 180 градусів. У місці, де антени приєднуються до корпусу можна побачити металеві вставки, які додають роутеру стилю. По центру встановлено індикатор, який блимає різними кольорами.
Знизу апарату розміщена вентиляційна решітка. Також в передній частині можна побачити дві невеликі ніжки з великими гумовими вставками. Роутер встановлюється на стіл або іншу плоску поверхню, а додаткова стійкість забезпечується досить великою вагою – 250 грамів. Скошена задня частина розмістила приховану кнопку скидання налаштувань, роз'єми USB 2.0, WAN, LAN і вихід для підключення блоку живлення.
Як би там не було, Mi Wi-Fi Mini в інтернет-магазині ЖЖУК виділяється своєю «зовнішністю» серед інших роутерів і це суттєва перевага.


Технічна сторона


Апарат не так просто розібрати, що вже добре. Всередині роутера розмістився процесор MediaTek MT7620A з тактовою частотою 580 МГц. У пристрій вбудовано радіоблок 2,4 ГГц, який забезпечує швидкість з'єднання 300 Мбіт/с. Ще одна велика мікросхема всередині маршрутизатора MediaTek MT7612 відповідає за бездротове з'єднання Wi-Fi 802.11 a/n/ac у діапазоні 5 ГГц, максимальна швидкість з'єднання – 867 Мбіт/с. Об'єм оперативної пам'яті пристрою – 128 Мб. Система охолодження роутера традиційна – екран і прокладка з масивною металевою пластиною на самому дні. За рахунок пластини і досягається така велика вага. Роутер вважається бюджетною моделлю і нерозумно очікувати від нього чогось іншого.
Прошивка Mi Wi-Fi Mini може автоматично оновлюватися через мережу інтернет. Різні версії програмного забезпечення доступні на офіційному сайті виробника. Користувачі самі можуть завантажувати прошивки на ПК і встановлювати їх на роутер. До речі, у Xiaomi є дві версії програмного забезпечення - звичайне і для розробників. Крім звичайного режиму роутера, апарат дозволяє використовувати його в режимі точки доступу бездротової мережі.

 

У підсумку

 

Варто відзначити, що роутер сьогодні можна придбати за доступною ціною. Враховуючи його характеристики і дизайн можна сміливо стверджувати, що ціна приблизно в 20 доларів цілком виправдана.
Корпус роутера має незвичайний дизайн, зроблений досить якісно. Це стосується і продуманої системи охолодження. Що стосується апаратної конфігурації, то тут теж все в порядку, особливо що стосується Wi-Fi, підтримкою 802.11 ac і USB. Єдиним недоліком тут можна назвати хіба що порти з пропускною здатністю 100 Мбіт/с, які можуть обмежувати швидкість підключення до інтернету.
Маршрутизатор Mi Wi-Fi Mini відмінно підходить як для просунутих користувачів, так і для обивателів. В даному ціновому діапазоні ця модель стане мабуть кращим рішенням.

Технічні характеристики

 

 1. Модель: Xiaomi Mi WiFi mini
 2. Зв'язок: WiFi 802.11 ac (2.4 ГГц WiFi 2x2, 5 ГГц WiFi 2x2, здатний працювати відразу на двох частотах)
 3. Процесор: MT7620A 580 МГц
 4. ROM: 16 МБ SPI Flash
 5. ОЗП: 128 МБ DDR2
 6. Антени: 2 шт, зовнішні дводіапазонні ненаправлені
 7. Порти: 3 х Rj45, 1 х USB (для підключення накопичувачів)

 

Комплект постачання

 

 1. 1. Роутер
  2. Блок живлення
  3. Інструкція по використанню
  4. Гарантійний талон

Фото