Огляд маршрутизатора Asus RT-AC51U

Огляд маршрутизатора Asus RT-AC51U

Роутери виробництва Asus належать середнього і високого цінового сегменту. Все це добре, але апарат прийнятної якості за такою ціною доступний не кожному користувачеві. На цей раз компанія подбала і про цію категорію споживачів і створила роутер Asus RT-AC51U.


Зовнішній вигляд


Дизайн корпусу роутера традиційний для Асус – «діамантова» обробка. З боків розміщені 2 зовнішні антени, є також одна внутрішня. На корпусі є стандартний набір портів з доповненням у вигляді USB 2.0 і платформи MediaTek.
Матеріал, з якого зроблений корпус роутера – матовий пластик темного кольору. Розміри – 190х124х31 мм. Антени, до речі, не можна відкрутити і вони мають два ступені свободи, що дозволяє повертати їх під різними кутами і встановити в оптимальному положенні. Що стосується згаданої раніше обробки, то тут мається на увазі глибока шліфовка «під метал» і «діамантова» структура. На верхню кришку також нанесений логотип виробника, назва моделі, а по центру розміщені 9 світлодіодів.
Внизу Asus RT-AC51U є вентиляційна решітка, що перешкоджає перегріву пристрою. Також є прогумовані ніжки і кілька отворів для кріплення роутера на стіну. Ззаду є 2 антени, 4 роз'єми LAN, один WAN, а також кнопка WPS, порт USB 2.0, порт для підключення блоку живлення. Загальне враження про корпусі роутера хороше, все зроблено якісно і на совість.


Що всередині


Працює Asus RT-AC51U на базі платформи MediaTek з основним процесором MT7620A і радіоблоком для 802.11 a/n/ac на 5 ГГц MT7610E. Максимальна швидкість підключення складає 433 Мбіт/с. Оперативна пам'ять роутера в інтернет-магазині ЖЖУК має значення 64 Мб, а для завантаження прошивки є чіп на 16 Мб. Основний процесор також має мережевий комутатор з 5-ма портами 100 Мбіт/с. Є радіоблок протоколів 802.11 b/g/n на 2,4 ГГц, максимальна швидкість з'єднання - 300 Мбіт/с.
Загалом, маршрутизатор вмістив в себе все що потрібно, як то кажуть: нічого зайвого.


Можливості та налаштування


В роутерах Asus використовується спрощене управління. Прошивка AsusWRT – це зручний, стабільний і багатофункціональний інструмент. Налаштування здійснюється через веб-інтерфейс, в якому все оформлено в темних кольорах. Верхня частина вікна налаштування вміщує в себе доступ до швидких посилань, за якими можна змінити мову інтерфейсу, перезавантажити сторінку, змінити режим, оновити прошивку, налаштувати бездротову мережу та інше.
Підключити інтернет через кабель можна завдяки протоколам IPoE, PPPoE, PPTP, L2TP. Маршрутизатор Asus RT-AC51U використовується і для IPTV. Доступ до локальних сервісів реалізується через DMZ, UPnP, також можна зробити власну настройку для трансляції портів.
Для бездротової точки доступу є окремі параметри в діапазоні 2,4 і 5 ГГц. Крім стандартних опцій, в налаштуваннях є можливість налаштувати час роботи точки доступу та інші розширені параметри. Варто відзначити, що в роутері немає функції регулювання потужності передачі сигналу. В системі маршрутизатора передбачена можливість керувати налаштуваннями, оновлювати програмне забезпечення, перемикатися в режим точки доступу, змінювати пароль адміністратора, а також налаштувати віддалений доступ до веб-інтерфейсу.
У Asus RT-AC51U вбудований один порт USB 2.0 для підключення зовнішнього накопичувача, або модемів 3G/4G.


Підсумки


Ринок пропонує все більше пристроїв, що підтримують стандарт бездротової передачі даних 802.11 ac. Ціна таких апаратів коливається дуже сильно і виробники пропонують, як просунуті моделі з двоядерними процесорами, великою кількістю антен та інших «примочок», так і прості роутери за відносно низьку ціну.
Маршрутизатор Asus RT-AC51U відкриває можливості для підключення дротяних портів 100 Мбис/с і точок доступу 300 і 433 Мбіт/с. Сам роутер – практичне і зручне рішення високої якості і з багатофункціональною прошивкою. Втім, від цього виробника іншого чекати не доводиться.


Комплектація

 • 1. Маршрутизатор
 • 2. Блок живлення 12 В, 1 А
 • 3. Мережевий патч-код
 • 4. Інструкція по експлуатації
 • 5. Картка реєстрації VIP
 • 6. Диск з документами і утилітами

 


Технічні характеристики

 

 1. 1. Стандарт Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac
 2. 2. Робота в двох діапазонах (dual band)
 3. 3. Максимальна швидкість з'єднання: 733 Мбіт/с
 4. 4. Інтерфейс підключення (LAN-порт) 4x 10/100 Ethernet
 5. 5. Вхід (WAN порт): 1x 10/100 Ethernet
 6. 6. Підключення по USB (зовнішній накопичувач/принтер/3G-модем)
 7. 7. Міжмережевий екран (Firewall)
 8. 8. NAT
 9. 9. Підтримка VPN (віртуальних мереж)
 10. 10. DHCP-сервер
 11. 11. Демілітаризована зона (DMZ)
 12. 12. Кількість антен: 2 (+1)
 13. 13. Telnet
 14. 14. Расшириные режими шифрування: WPA2/WPA Enterprise, WPA-Radius
 15. 15. Вбудований ftp-server
 16. 16. Розміри: 190х124х31 мм
 17. 17. Вага: 270 г

Фото