Огляд медіацентру Google Nexus Player

Огляд медіацентру Google Nexus Player

Усім нам відомо про те, як Google любить експериментувати, тому регулярний випуск нових продуктів вже нікого не дивує. Питання про популярність і затребуваність таких кроків звичайно спірне, проте факт залишається фактом і після митарств з платформами Google TV і Google Nexus Q, концерн створив нове дітище - Android TV.
Традиційно Google не створює свої унікальні апарати, а тісно співпрацює з гігантами світу техніки. Так, на даний момент медіаплеєри на базі Android TV вже випустили ASUS, Razer і Sony, а найближчим часом список поповниться брендами Sharp і TP Vision.
У даному огляді ми приділимо увагу медіацентру Nexus Player від ASUS.


Зовнішні параметри


Корпус Google Nexus Player виконаний у формі компактного диска, висота якого всього 2 см. Конструкція нагадує звичайний диск з музикою або оригінальну підставку для чашки. Але це все лірика, на ділі ж пристрій зроблений з міцного пластику, здатного витримати досить велике навантаження.
Зовнішня частина покрита матовим напиленням, по центру кришки красується акуратний напис «nexus». Низ корпусу теж матовий, його структура нагадує м'яку гуму. Боковини ж повністю гладкі і глянсові. Про те, що плеєр зроблений ASUS нагадує логотип цього виробника в нижній частині пристрою. Там же знайшлося місце для індикатора активності і контролера Bluetooth.
На плеєрі не так вже й багато роз'ємів (micro-USB і HDMI) і всі вони вмістилися в спеціальну нішу. Зовнішній вигляд плеєра незвичайний, особливо якщо враховувати, що він розміщується близько від звичайного телевізора. Але це зовсім не погано, а швидше навіть навпаки.


Пульт дистанційного керування


Крім плеєра в комплект поставки входить пульт дистанційного керування. Його розміри невеликі, пульт зручно лягає в руку, не вислизає, кнопки прийнятного розміру і не занадто маленькі. Пульт живиться від звичайних батарейок. Цікаво, що пульт функціонує не через ІЧ-порт, а через Bluetooth. Корпус аксесуара зроблений зі звичайного матового пластика, а от матеріал кнопок порадував, втім, як і їхні властивості.
Google Nexus Player також пропонує використовувати в якості пульта планшет або смартфон на базі ОС Android через додаток Android TV Remote Control.


Платформа


В основі медіацентру Google Nexus Player лежить 4-ядерний процесор Intel Atom з тактовою частотою 1.8 ГГц і графічною підсистемою Imagination PowerVR Series 6. Об'єм оперативної пам'яті - 1 Гб, внутрішньої - 8 Гб.


Android TV


Працює на базі ОС Android 5.0 (Lollipop). Звичайно, інтерфейс в даному випадку повністю перероблений і оптимізований під управління контентом через пульт ДУ. На головному екрані є 4 розділи: голосовий пошук, рекомендовані і нещодавно переглянуті відео, встановлені програми та ігри. Внизу екрана розміщені компактні піктограми системних параметрів і підключення до мережі (Wi-Fi або Ethernet), при цьому, самого порту Ethernet взагалі немає.
Взагалі інтерфейс досить простий і включає в себе ряд основних додатків, таких як Google Play Movies / Music / Games, Youtube, Play Store і інших.
Дуже цікавою функцією став голосовий пошук, який можна викликати як через головний екран, використовуючи потрібну опцію або просто натиснувши кнопку на пульті і активувавши функцію голосового пошуку. Система добре розуміє запити українською мовою і веде пошук через програми Movies, Music, Youtube. Користувач може використовувати й інші програми, які підтримують функцію системного пошуку.
Відтворення локального контенту через Google Nexus Player можливо тільки через локальну мережу. Для цього потрібно окремо встановити додаток з Google Play, яке підтримує таку можливість.
Одна з головних переваг плеєра полягає в підтримці Google Cast, який має майже такі ж можливості, як і плеєр Chromecast. Google Cast дозволяє вести передачу відео або аудіо даних з будь-якого Android гаджета на медіацентр.
Технологія працює дуже просто, втім від Nexus Player очікувати іншого не доводиться. У додаткових налаштуваннях теж немає необхідності, адже при активації режиму Google Cast з'явиться вікно пошуку сумісних пристроїв, в нашому випадку плеєра Google Nexus Player. Далі потрібно вибрати плеєр, натиснути кнопку Play і насолоджуватися трансляцією на великому екрані.
За таким же принципом працює пошук ігор. Розваг доступна велика кількість, головне, щоб вони підтримували управління з геймпада.


Підсумки


Знайомство з Google Nexus Player показало, що компанія Google досягла успіху в своїх починаннях і створила пристойний апарат для Smart TV. Розробники вдало поєднали зручність у використанні і простий, зрозумілий інтерфейс. Цього дуже не вистачало попереднім моделям медіацентрів і хто знає, можливо це і послужило причиною провалам подібної задумки. Функціональність плеєра теж не залишає сумнівів, а за голосовий пошук можна поставити ще один «плюс».
В умовах нашої країни, де користувачі поки ще не готові платити за кіно, музику або ігри, наявність плеєра, що працює з Android-гаджетами - безперечна перевага, адже дана ОС досить відкрита і дозволяє насолоджуватися медіа контентом абсолютно безкоштовно (на відміну від Apple TV) .
Вартість Google Nexus Player виробництва ASUS становить приблизно 100 доларів, що робить приставку досить дорогою для вітчизняних користувачів. Однак як такої проблеми в цьому немає, адже за якість доводиться платити, а якість тут, безсумнівно, на висоті.


Комплектація

 

 • 1. Медіаплеєр
 • 2. Пульт ДУ
 • 3. Блок живлення
 • 4. Супровідна документація


Технічні характеристики

 

 • 1. Процесор: 1.8GHz Quad Core, Intel® Atom
 • 2. Оперативна пам'ять: 1 Гб DDR3
 • 3. Накопичувач: Flash, 8 Гб
 • 4. Операційна система: Android 5.0 (Lollipop)
 • 5. Підтримка відео високої чіткості: Full HD ( до 1080 p)
 • 6. Підтримка інтернет-сервісів: Youtube, Google Play, Play Store
 • 7. Управління за допомогою смартфона: Android
 • 8. Інтерфейси: Wi-Fi 802.11ac 2x2 (MIMO) / Bluetooth 4.1
 • 9. USB 1x microUSB
 • 10. Відеовиходи : HDMI + (1,4)
 • 11. Розміри: 120x120x20 мм
 • 12. Вага: 235 г