Універсальні мобільні батареї – автономність без кордонів

Універсальні мобільні батареї – автономність без кордонів

Усі без виключення мобільні пристрої мають один істотний недолік – обмежений час автономної роботи. Цей показник безпосередньо залежить від ємності акумулятора і чим потужніший останній, тим довше прослужить вам смартфон без підзарядки.
Свого часу виробники придумували свої кабельні інтерфейси, прив'язуючи споживача до фірмових аксесуарів. Добре, що все це позаду і тепер для підзарядки акумулятора мобільного пристрою достатньо кабеля з роз'ємом microUSB (в більшості випадків).  Такий крок зробив процесс користуавання гаджетами значно простішим, але досі залишається схожа проблема у категоріях ноутбуків і планшетів.
Рішенням усіх цих незручностей стане використання універсальних автономних зарядних пристроїв з комплектами перехідників для пристосування до різних типів роз'ємів. Перехідники дозволять контролювати вихідну напругу (в порівняно невеликому діапазоні).
З метою розібратися що до чого, тестування можливостей зовнішніх акумуляторів і був написаний огляд декількох найбільш популярних моделей цих девайсів.


iconBIT FTB20000M


Асортимент пристроїв iconBIT в основному складають блоки живлення різних видів. Компанія вирішила розширити виробництво і додала в свою колекцію компактні акумулятори - універсальні мобільні батареї. Модель FTB20000M стала одним з перших пристроїв серед УМБ, а чи вийшло у авторів домогтися успіху, давайте подивимось.


Комплект постачання

 • 1. Картонна коробка
 • 2. Зарядний пристрій
 • 3. Чохол
 • 4. 20 перехідників, 2 подовжувача і кабель для МакбуківКорпус портативного акумулятора – анодований алюміній. Зверху УМБ є індикатори, які показують рівень заряду батареї і вихідну напругу. Усі потрібні роз'єми розміщені на передній частині пристрою, а саме: коннектор для підключення зарядки, 3 виходи - 2 USB і один універсальний. У FTB20000M можна вибирати вихідну напругу самостійно. Є три значення – 12, 16, 19 В і для їх установки вмонтований спеціальний перемикач. Ємність універсальної мобільної батареї становить 20 000 мА/год.
Специфікація пристрою така, що значення максимального струму через порти USB не може бути вищим ніж 2 А. Значення вихідної потужності ноутбука – 60 Вт. На ділі виявилося, що захист спрацьовує при значенні струму 2,5 А, що більше заявленого виробником і це добре. Що стосується високовольтного виходу FTB20000M, то максимальне навантаження на нього може досягати 3,5 А, після чого вмикається захист.


TopON Top-Max


Аксесуарами для мобільних гаджетів від компанії TopON вже нікого не здивуєш. Не так давно виробник поповнив свою колекцію лінійкою Top-Max, в яку входять зовнішні акумулятори для віддаленої зарядки більшості сучасних гаджетів.


Комплектація

 • 1. Картонна коробка
 • 2. Зовнішній акумулятор Top-Max
 • 3. 11 перехідників для підключення лептопів
 • 4. 9 конекторів для зарядки самого девайса
 • 5. Кабель
 • 6. Інструкція з використанняМодель Top-Max вмонтована в металевий корпус, в верхній частині якого розмістився дисплей і кнопка ввімкнення/вимкнення. Після синхронізації з гаджетом, УМБ запропонує вибрати вихідну напругу (12-19 В), а максимальне значення струму не повинно бути більшим ніж 3,5 А. Заявлена ємність акумулятора пристрою 33 600 мА/год.
Пристрій має роз'єм USB призначений для зарядки планшетів, смартфонів та інших гаджетів. Показник максимального струму при цьому не повинен перевищувати 2 А. За результатами тесту максимальний струм становить 2,5 А, а мінімальна напруга – 4,7 В. Що стосується ноутбуків (для яких власне і створювалася зарядка), то показники максимального навантаження на вихід безпосередньо залежать від напруги. Наприклад, при 12 В струм досягне 6 А, а при 19 – 4,4 А.


Hiper PS-221


Портативна зарядка Hiper PS-221 - цікавий експонат не тільки завдяки своєму зовнішньому вигляду, але і завдяки якісній збірці, великим можливостям і... але про все по порядку.


Комплектація

 • 1. Закрита картонна коробка
 • 2. Універсальна мобільна батарея Hiper PS-221
 • 3. Перехідники (в тому числі і для Apple)
 • 4. Мережевий блок живлення
 • 5. Мішечок-чохол
 • 6. ІнструкціяМеталевий корпус Hiper PS-221 зроблений на совість. У конструкції є і пластик, але його небагато - лише з боків пристрою. Про стан заряду акумулятора сигналізують чотири світлодіоди, розміщені навколо кнопки ввімкнення/вимкнення. Збоку біля «німбу» із світлодіодів розмістили лінійку із лампочок, які відображають вихідну напругу. Ємність батареї - 20 000 мА/год.
На передньому торці розмістилися всі основні роз'єми: вхід для підключення зовнішніх джерел живлення (19), роз'єм USB і порт для підключення зарядного пристрою ноутбука. Управління відбувається через кнопку на верхній панелі Hiper PS-221. Дана клавіша виконує одразу декілька функцій: показує рівень заряду при короткому натисканні, вмикає/вимикає пристрій при довгому натисканні і змінює значення напруги при подвійному кліку.
Показник струму в роз'ємі USB не повинен перевищувати 2 А (реальних 2,8 А), при цьому значення вихідної напруги впаде до цифри 4,8 В. При зарядці ноутбука, показник максимального струму досягає 4 А, але тільки при низькій вихідній напрузі. Якщо встановлено 19 В, навантаження 3,6 А активує захист.


У підсумку


Огляд показав, що кожна з розглянутих універсальних мобільних батарей справляється зі своїми завданнями на "ура" і може зарядити акумулятори гаджетів, причому неважливо, смартфон це, планшет чи ноутбук.

Фото