Як вибрати медіаплеєр?

Як вибрати медіаплеєр?

Сучасний медіаплеєр - це пристрій, здатний повернути телевізор «до життя», при чому, навіть вашого улюбленого «старичка». На екрані з легкістю будуть з'являтися списки цифрових каналів, BD-відео, торрентів і навіть соціальних мереж. Але все це можливо тільки якщо медіаплеєр або в простолюдді ТВ-приставка підібрані правильно і сумісні з тим чи іншим телевізором.
У даній статті ми розглянемо головні принципи, за якими потрібно вибирати медіаплеєр в інтернет-магазині ЖЖУК і з'ясуємо як зробити так, що покупка приносила радість.


Які бувають медіаплеєри?Ті, хто стежать за розвитком техніки напевно вже помітили, що системи Smart TV стали значно дешевшими. Навіть найдешевші моделі підтримують всілякі формати відео, дозволяють підключати до них накопичувачі і все це не може не радувати.
Найскладнішими в роботі і налаштуванні вважаються медіаплеєри типу «неттоп». Вони являють собою щось на кшталт міні-комп'ютерів, при цьому мають компактні розміри, відрізняються стабільністю роботи і довговічністю. Подібні апарати оснащені ультра низьковольтними процесорами, а можливості ОС і зовсім вражають. За великим рахунком, одна така коробочка легко замінить всі інші пристрої и значно розширить можливості телекомунікаційних мереж.
Але серед усіх цих плюсів знайшлися і негативні моменти. Неттопи вимагають складної настройки, до них потрібно підбирати пульт управління, та й взагалі в побуті їх досить складно експлуатувати. Такі складні пристрої більше підходять для просунутих користувачів. Звичайним користувачам варто звернути увагу на більш прості моделі, наприклад, пристрої на базі ОС Android.
За останні роки виробники всіляко намагаються підвищити функціональність телевізорів та наділити їх можливостями планшетів і смартфонів. Про це говорить велика кількість на ринку різних додатків, адаптація ОС до високої роздільної здатності екрану, низька вартість процесорів та інше. Недолік подібних медіаплеєрів в інтернет-магазині ЖЖУК криється в необхідності постійної адаптації Android до введення інформації без сенсора, зміни інтерфейсу ОС, враховуючи особливості плеєрів і інше і інше ...
Виняток серед подібних медіацентрів являють так звані апарати Android Stick. Це компактні пристрої на вид більше схожі на флешки і оснащені лише одним роз'ємом - HDMI. Зате Android Stick мають доступну ціну і потужну операційну систему.
Найбільш популярні в інтернет-магазині ЖЖУК медіаплеєри на платформах Sigma Designs і Realtek. Ці пристрої сміливо можна назвати нащадками плеєрів класу DVD і Blu-ray. Подібні медіаплеєри більше вважаються побутовою технікою. Від комп'ютерної їх відрізняє головним чином простота управління. Крім того, даний підвид плеєрів не передбачає обов'язкової установки додаткових сервісів і додатків. Головне їхнє завдання: висока якість картинки і простота в управлінні.


А що характеристики?


Кожен користувач відноситься до покупки медіаплеєра в інтернет-магазині ЖЖУК по-своєму. Деякі керуються при виборі апарату лише ціною, а деяким цього явно недостатньо. Думка, що чим дорожчий пристрій, тим він якісніший має місце бути, але на ділі все виявляється зовсім не так просто.
Почати варто з того, що сьогодні навіть найдешевші плеєри повністю відповідають запитам користувачів і мають повний набір функціональних можливостей, нітрохи не менших, ніж у їхніх дорогих «колег». Але для тих, хто хоче отримати від медіаплеєра максимум, варто звернути увагу на наступні параметри.


Інтерфейс


Епоха цифрового мовлення призвела до того, що інтерфейси не відрізняються різноманітністю. Це послужило причиною, по якій найкраще до підключення медіаплеєрів підходять телевізори з входом HDMI, а також ті, які підтримують роздільну здатність HD Ready і більше.
Завдяки цифровому роз'єму забезпечується максимальна якість картинки, а також істотно спрощується вивід на домашній кінотеатр багатоканального звуку. HDMI також дозволяє здійснити передачу цифрового звуку на акустику, не спотворюючи його. За це також відповідає технологія bitstream, що дозволяє повною мірою задіяти весь потенціал якісного аудіо в медіаплеєрі на платформах Sigma і Realtek. З приставками на базі ARM Cortex справи йдуть трохи гірше: в них звук часто обмежений передачею обробленого стерео сигналу (LPCM).

Але от коли потрібно підключити медіаплеєр до телевізора застарілої моделі, доведеться попотіти, адже відсутність роз'єму HDMI багаторазово ускладнює настройку і тоді доведеться шукати альтернативу серед аналогових інтерфейсів.

Ось основні їх них:

  •     1. Композитний вихід. На апаратах позначений AV Out або RCA, в простолюдді просто «тюльпан». Звичайно, якість картинки і звуку не занадто порадує, так що по можливості потрібно підбирати плеєр з іншим виходом і підключати до телевізора через перехідники.
  •     2. Компонентний вихід. На апаратах позначений YUV Out або YPbPr. В основі компонентного виходу використовуються всі ті ж «тюльпани», з різницею в тому, що відеосигнал надходить на телевізор через декілька проводів і на виході виходить значно кращий в плані якості відео і аудіо сигнал.
  •     3. SCART - це навіть не інтерфейс, а так званий контейнер для передачі RGB-картинки з досить низьким (за сучасними стандартами) дозволом. Зазвичай медіаплеєри з таким виходом не випускаються, але все таки зустрічаються і про це варто знати.
  •     4. S-Video - найрідкісніший інтерфейс в телевізорах і медіаплеєрах. По суті - це більш якісна альтернатива композитного роз'єму, яка, тим не менш, не стала популярною серед виробників.Управління та апаратна платформа


Медіаплеєри, що працюють на ОС Sigma SDK і Realtek SDK розроблені з урахуванням управління пультом ДУ. Управляти подібними пристроями майже так само легко, як і звичайним телевізором. Бажаючі можуть використовувати для управління клавіатуру або мишку, але все це не має сенсу, адже багатоступеневим меню легше керувати звичним інструментом.
А ось медіаплеєри з ОС Android на борту мають протилежну проблему: для компенсації відсутності сенсора доведеться використовувати спеціальний пульт або повноцінну клавіатуру з мишкою. І правда, власники медіаплеєрів Android Stick в більшості своїй користуються повним комплектом.
Що стосується платформи Sigma Designs, то на її користь свідчить більш тонка організація технологічного процесу і краща синтетична продуктивність. Стабільна і швидка робота чіпсета SMP затьмарена високою ціною даної платформи і відповідно, дорожнечею таких медіаплеєрів для кінцевого споживача.
А ось Realtek може похвалитися більш лояльною ціновою політикою і набагато більшим поширенням. У плеєрах на платформі Realtek є свої мінуси (ривки на частоті 23,976 кадрів / с і проблеми з вентиляцією), але все це компенсується прийнятною ціною. Та й проблем цих вже давно немає.