Звертаємо увагу на деталі при виборі ноутбука

Звертаємо увагу на деталі при виборі ноутбука

Купуючи ноутбук ми не звертаємо увагу на важливі моменти, вважаючи за краще обирати виходячи із зовнішніх характеристик, цінової категорії, встановленої ОС. На ділі ж вимог до підбору цього гаджета набагато більше і їм варто приділити належну увагу. Так що ж враховувати вирішивши купити ноутбук в інтернет-магазині ЖЖУК для того, щоб він радував вас?
 
 

Вимоги до корпусу

 
 
Почнемо, з зовнішнього вигляду ноутбука, з корпусу. ПК може не бути сильним з технічної точки зору, зате він ідеально впишеться в інтер'єр і буде радувати очі, привертати увагу. Але дизайн ноутбука - суб'єктивний параметр, та й яка різниця як виглядає ноутбук, якщо його «нутрощі» м'яко кажучи не дуже?
Бюджетні ноутбуки роблять з міцного пластику. Вони багато важать і не дуже привертають увагу в плані зовнішнього вигляду. Серед великої кількості матових пластикових корпусів, роблять блискучі, глянцеві. Мінуси: ноутбук брудниться, дряпається і, як наслідок, втрачає привабливий вигляд. Ця ж проблема зустрічається в дорогих ноутбуках в металевому корпусі.
Дорогі ігрові ноутбуки випускаються в корпусі з металу. Це означає, що користувачі не можуть «залізти» всередину комп'ютера і внести власні зміни. Подібні ноутбуки робляться з алюмінію або сплаву. Компанія Lenovo займається розвитком ноутбуків з корпусом з карбону - міцного і легкого матеріалу. А ось в Acer придумали захистити дисплей комп'ютерів ударостійким склом Gorilla Glass 3.
Крім класичних ноутбуків, виробники пропонують трансформери. Ці моделі легко перетворюються з ноутбука в планшет і навпаки. Такі ноутбуки мають одну перевагу - сенсорний екран. Трансформери хороші з гнучким механізмом, що допомагає підбирати комфортне положення гаджета в залежності від потреб. Виробники таких моделей:
 
  • - Lenovo
  • - Dell
  • - ASUS
 
Що добре, ноутбуки-трансформери зазвичай коштують стільки ж, як і ноутбуки.
 
Клавіатура - ще одна вимога, на яку потрібно звертати увагу купуючи ноутбук. Зручність використання залежить не від конкретного виробника, а від конкретної моделі гаджета. Користувачі віддають перевагу клавіатурам з додатковими клавішами. Переконайтеся, щоб колір букв дозволяв бачити символи, навіть при поганому освітленні.
 
 

Що з дисплеєм?

 
 
Логічно, що при покупці ноутбука справа не обмежується вибором корпусу і до характеристик екрану слід поставитися не менш серйозно. В першу чергу це потрібно тому, що екран низької якості згубно впливає на зір.
Складно виділити конкретну діагональ екрану, так як розкид між показниками помітний. Заради справедливості варто відзначити, що частіше користувачі обирають ноутбуки з діагоналлю дисплея 13 і 15 дюймів. При цьому найменша діагональ (для повноцінних ноутбуків) становить 10 дюймів, найбільша - 18,4 дюйма.
Вибираючи розмір екрану виходьте з тих завдань, які виконуються. Якщо ноутбук потрібен як переносна площадка для роботи, підійде модель з діагоналлю екрана 12-14 дюймів, якщо ви шукаєте ігровий ноутбук, то 15-17 дюймів - якраз те що треба.
Приділіть увагу розширенню екрану. Сучасні ноутбуки можуть похвалитися якістю картинки Full HD. Щільність пікселів досягає 1920 × 1080. Дисплеї діляться на глянцеві і матові. Вони відрізняються типом використовуваної матриці. Матовий екран хороший тим, що він не відблискує і зображення залишається читабельним, навіть якщо на екран потрапляють прямі сонячні промені. Глянцевий матриця зі свого боку забезпечить кращу якість картинки.
 
 

Процесор

 
 
Переважна кількість ноутбуків працює на базі вбудованого процесора Intel. Однак є й інші рішення, наприклад AMD, рідше NVIDIA та інших фірм. Поширені процесори Intel і AMD. Варто купити ноутбук з цієї «начинкою», тим більше, що моделі Core i7 здатні виконувати складні завдання. У сучасних багатоядерних процесорах (2-8 ядер) робота системи оптимізована таким чином, що завдання виконуються одночасно в кілька потоків, хоча ринок ще не позбувся одноядерних чіпів. Вибираючи ноутбук по процесору, враховуйте, які завдання виконує техніка і чим вони складніші, тим потужнішим повинен бути процесор.
 
 

Відеокарта

 
 
У кожного сучасного ноутбука обов'язково є вбудоване графічне ядро, потужність якого дозволить виконувати ряд стандартних дій. Цього ядра вистачає для перегляду відео, ігор та інших стандартних дій. Якщо ж користувач користується редактором фільмів або професійно (а може і на аматорському рівні) грає в ігри, тут знадобиться щось серйозніше. У таких випадках на допомогу приходять дискретні карти, які ставлять в сучасних ігрових ноутбуках. Зробити вибір на користь того чи іншого виробництва відеокарти нескладно, адже зустрічаються карти NVIDIA і AMD. І ті і ті себе показали.
 
 

Оперативна пам'ять

 
 
На обсяг оперативної пам'яті при покупці ноутбука варто звертати пильну увагу. Оперативка відповідає за швидкодію системи при виконанні ряду завдань. Від типу пам'яті, її обсягу і швидкості роботи безпосередньо залежить продуктивність ноутбука. Для середньостатистичного користувача відповідний обсяг ОЗУ - 4 Гб, хоча в комп'ютерах це вже рідкість і частіше ставиться 8 гігабайт.
 
 

Накопичувачі

 
 
Ноутбуки в своєму розвитку просунулися настільки, що нестачі в місці для зберігання даних давно вже немає. Рідко знайдеш ноутбук зі сховищем даних 32 Гб, а в деяких моделях, кількість місця на жорсткому диску досягає 4 ТБ! Крім того, варто враховувати частоту обертання дисків, від якої залежить швидкість запуску додатків. На швидкості 7200 об / хв, програми запускаються швидше, ніж на швидкості 5400 об / хв.
 
 

Акумуляторна батарея

 
 
На тривалість автономної роботи ноутбука впливають різні параметри. І при ємній батареї без зарядного пристрою, ПК «протримається» 1-2 години. Такі ситуації виникають при запуску ігор, фільмів та інших ємних програм, коли ноутбук не підключений до мережі. Не останню роль відіграє і висока яскравість екрану, яка теж розряджає батарею. Ряд пристроїв має змінні батареї підвищеної ємності, що збільшують автономність гаджета, і, якщо таке можливо, варто купувати в інтернет-магазині ЖЖУК їх.
 
 

Операційна система

 
 
Ноутбуки з попередньо встановленою ОС «на борту», ​​комплектуються Windows 8. Якщо користувачам потрібно, можна поміняти на найновішу ОС десятої версії. Але варто враховувати, що є ноутбуки з іншими операційними системами:
 
  • - MacOS
  • - Linux
  • - Chrome OS
 

Яку ОС вибрати?

 
 
Залежить від звичок користувача, його переваг, призначення ноутбука (для роботи підходить Linux). Крім того, ноутбуки Apple працюють лише на своїй ОС і поставити іншу проблематично, та й нема чого робити це.
Як би там не було, вибір ноутбука в інтернет-магазині ЖЖУК - справа відповідальна і важлива. Адже ви напевно плануєте ефективно використовувати гаджет протягом довгого часу.

Фото