Час нових технологій настав або вибираємо шолом віртуальної реальності

Час нових технологій настав або вибираємо шолом віртуальної реальності

Питання, чи можливо зробити віртуальну реальність по-справжньому реальною, актуальне як ніколи. На даному етапі розвитку технологій поки ще ні, але з кожним новим проектом інженери наближаються до цього. Окуляри віртуальної реальності цьому доказ.

Новими технологіями, які здатні перенести нас у світ розваг став шолом віртуальної реальності. Ігрова індустрія теж не відстає і вже з'являються програми та ігри, які дозволять отримати краще від віртуальної реальності. Для того, щоб відчути переваги нового виміру, для початку потрібно правильно обрати спеціальні окуляри.

Крім компанії-виробника і зовнішнього вигляду, ряд пунктів, на які варто звернути увагу при виборі цього новомодного пристрою:

 

 

  • - якість звуку
  • - якість зображення
  • - кути огляду
  • - комфортність
  • - датчики руху
  • - тип підключення

 

 

Окуляри віртуальної реальності - якість звуку

 

Коли назріває питання "окуляри віртуальної реальності купити", починати пошук варто з перевірки якості звуку. Це здасться дивним, але якщо подумати, то навіщо купувати модний шолом віртуальної реальності, якщо звук у нього ніякий? Чітка картинка просто не сприймається, як годиться, якщо її супроводжує жахлива двовимірна аудіодоріжка.

Поки що лідером за якістю звучання вважається шолом Avegant Glyph, який став буквально домашнім кінотеатром з майже ідеальним звуком. Таке звучання забезпечить модель Sony Morpheus, яка відтворює звук з 60 віртуальних джерел і робить його дуже реалістичним.

 

Якість зображення шолома віртуальної реальності

 

Другий момент - це якість зображення і кути огляду. Що стосується даного пункту, то поки ще рано говорити. Як це буде виглядати ми оцінимо після масового запуску шоломів і окулярів віртуальної реальності. Виробники вже заявляють, що кут горизонтального огляду становить 100 градусів, при якості картинки FUlL-HD. На ділі ж кут відрізняється від зазначеного. Що ж, в даному питанні доведеться покладатися на сумлінність розробників, на власні відчуття при тестуванні апарату. Що стосується характеристик якості зображення, то яскраві дані отримав шолом віртуальної реальності Oculus Rift. Він пропонує користувачам картинку з роздільною здатністю 960x1080 точок для кожного ока з кутом огляду 110 градусів. Схожі параметри варто відзначити і у прототипу Steam Vive VR. На кожному з двох екранів відтворюється картинка з роздільною здатністю 1200x1080 точок при куті огляду 110 градусів.

 

Окуляри віртуальної реальності - датчики

 

Вибираючи собі модель до смаку, варто подивитися на ті, які оснащені датчиками руху. Если в окулярах або шоломі немає акселерометра і гігроскопа «віртуальна» реальність не може підлаштуватися під рух, і належного ефекту занурення в неї досягти не вдасться.

 

Ергономіка

 

Які окуляри віртуальної реальності без технічних «примочок»? Але ергономічні характеристики теж грають роль. Це стосується зручності пристрою, який повинен комфортно сидіти на голові, не тиснути і не злітати. Для того, щоб досягти потрібного ефекту, вагу апарату вибирайте відповідно. Вибирайте пристрій легкий, адже зайва сотня грамів не додасть комфорту у використанні, негативно позначиться на здоров'ї.

 

На даному етапі розвитку шоломів віртуальної реальності, мало пристроїв, що працюють за допомогою бездротових технологій. І це сумно, адже кабелі заважають в пересуванні і сковують рухи. Розробники вже заявили, що в найближчому майбутньому шоломи віртуальної реальності запрацюють без цих шнурів. А поки залишається тільки чекати масового виходу на ринок.

Фото