Вибираємо маршрутизатор

Вибираємо маршрутизатор

Часто буває так, що людина купує собі роутер, звертаючи увагу лише на його ціну, зовнішній вигляд і зовсім забуваючи про технічні характеристики пристрою. Ось і виходить, що стоїть в домі красивий апарат, але він зовсім не радує свого власника і навпаки, створює масу неприємностей у вигляді розривів з'єднання, низької швидкості передачі даних та інших неприємних моментів.
У цій статті ми зосередимося на тому, як правильно вибрати роутер в інтернет-магазині ЖЖУК. Розглянемо на які характеристики варто звертати увагу, якій фірмі краще віддати перевагу і інші нюанси для вдалої покупки.

Що таке роутер?

Кожен поважаючий себе користувач знає, що таке роутер. Цей апарат стоїть практично в кожному будинку і «роздає» інтернет по всьому житлу. Тим, хто стикається з необхідністю придбати роутер в інтернет-магазині ЖЖУК вперше, наведемо короткий опис гаджета.
Маршрутизатор – це мережевий пристрій, який проводить обмін даними між сегментами мережі. Простіше кажучи, це такий електронний апарат, в який з одного боку вставляється мережевий кабель, а з іншого підключаються ПК. Це означає, що всі підключені комп'ютери отримують інтернет, а також утворюють між собою локальну мережу. До речі, користувачі все частіше віддають перевагу роутерам з антеною, які дозволяють підключатися до інтернету без використання кабелів, тобто через Wi-Fi.

Як вибрати WiFi роутер

Комп'ютер у сучасному світі давно вже не є чимось особливим, більш того, все частіше в будинку стоїть одразу кілька таких агрегатів. Крім стаціонарних ПК, колекція гаджетів поповнилася комунікаторами, планшетами, ігровими приставками, через які є доступ до інтернету. І ось користувач насолоджується всіма благами цивілізації у вигляді сучасних високотехнологічних пристроїв, але тут виявляється, що в будинку є всього один кабель для підключення до інтернету. У таких випадках закономірно виникає питання: що робити щоб отримати інтернет на всі пристрої?
І, мабуть, найпростішим способом забезпечення доступу в інтернет на різних гаджетах одночасно – це вибрати якісний роутер в інтернет-магазині ЖЖУК.
Основне завдання WiFi маршрутизатора – забезпечувати гаджетам доступ до інтернету без використання проводів. Але це тільки вершина айсберга і, якщо дивитися глибше, то роутер пропонує і інші додаткові функції:

  • - бездротового доступу до мережі (Wi-Fi)
  • - порт USB, який забезпечує підключення зовнішніх пристроїв, таких як принтери, флешки, 3G-модеми
  • - торрент-клієнти, що дозволяють завантажувати і роздавати дані без включення комп'ютера
  • - шейпер-трафік, який дозволяє розподіляти інтернет між юзерами (виставляти пріоритет). Ця функція дуже актуальна для тих, хто любить грати в онлайн ігри.

Маршрутизатори умовно розділені на 2 види:

  • - аматорські або домашні
  • - професійні або промислові

Перший вид коштує набагато дешевше і для домашнього використання підійдуть найкраще. Тим більше, якщо більшість функцій професійного роутера не потрібні звичайному користувачеві. Отже, перше, на що потрібно звертати увагу при виборі роутера – це його ціна.
Другий, не менш важливий аспект при покупці даного пристрою в інтернет-магазині ЖЖУК – це кількість гаджетів, які будуть підключатися до роутера і спосіб їх підключення.
Тип підключення до мережі інтернет теж грає важливу роль. За типом маршрутизатори розділені на Ethernet та ADSL і те з яким підключенням вибрати, залежить від провайдера. Підключення типу ADSL є лише у небагатьох провайдерів і для підключення до інтернету потрібен ADSL модем. Більшість операторів пропонують спосіб підключення по Ethernet. І цей спосіб трохи дешевше, ніж перший.
Сучасні роутери крім проводового підключення LAN підтримують інтерфейс Wi-Fi. Роз'єм LAN передбачає підключення до інтернету через мережевий кабель. В роутерах зазвичай є 4 таких порти, що дозволяє підключити по кабелю відразу чотири комп'ютери. Якщо у вас їх більше, вибирайте модем з великою кількістю LAN-портів.
При наявності вдома ноутбука, планшета або смартфона є сенс купувати в інтернет-магазині ЖЖУК роутер з підтримкою Wi-Fi, тобто інтерфейсу WLAN. Це означає, що пристрій підтримує передачу даних без проводів по стандартам:

  • 1)802.11 b/g - 54 Мбіт/с
  • 2) 802.11 n draft - 150 Мбіт/с
  • 3) 802.11 n - 300 Мбіт/с


Варто віддавати перевагу останньому стандарту, так як, по-перше, у нього велика пропускна здатність, по-друге, більший радіус дії. На радіус дії так само впливає кількість антен, їх потужність і потужність передавача.

Підсумки

На жаль, багато користувачів до процесу вибору роутера ставляться легковажно і це не зовсім правильно. Насправді зробити правильний вибір роутера в інтернет-магазині ЖЖУК не так вже й складно. Перебравши різні моделі, визначивши базові вимоги до цього пристрою і його ціновий діапазон, ви отримаєте доступ до інтернету відразу з декількох гаджетів, при чому неважливо, підключите ви їх через кабелі або бездротову мережу.