Вибираємо монопод для селфі

Вибираємо монопод для селфі

Приблизно рік тому про такий аксесуар як монопод було відомо небагатьом. Популярність цієї Bluetooth або провідної трубки останнім часом сильно зросла, не в останню чергу завдяки Instagram та моді на селфі. Зараз моноподами користуються не тільки власники екшн-камер і шанувальники екстриму, але й звичайні власники смартфонів і любителі робити знімки на фронтальну камеру телефону.
Моноподи часто називають палицями для селфі або селфі палицями. Не дивно, адже аксесуар зроблений у вигляді металевої палиці з тримачем на кінці для установки мобільного пристрою або екшн-камери.
Зростаюча популярність моноподів змушує виробників створювати нові моделі. Діапазон цін дуже широкий і для того, щоб зрозуміти чи варто купувати дорогий монопод або його дешевий аналог, потрібно знати чого ви хочете від цього аксесуара і як його правильно вибрати.
У цій статті ми постараємося детально розглянути правила вибору якісного монопода, вкажемо, на що звертати увагу, щоб майбутня покупка радувала вас і повністю виконувала свої функції.


З чого почати?


Почати мабуть варто з того, що такі схожі зовні моноподи можуть істотно відрізнятися своїми функціями і якістю. Наприклад, палиця для селфі з телескопічним механізмом розкладання не оснащена додатковими затискачами – фіксаторами довжини. Кожна секція висувається по черзі одна за одною і складаються вони аналогічно – по порядку. Головною проблемою подібних моноподів стало те, що з часом секції прокручуються. Особливо це помітно при використанні великих та важких смартфонів (наприклад Iphone 6 і 6+).
Щоб уникнути таких ситуацій, варто звернути увагу на штатив, зокрема на наявність спеціальних жолобків. Зазубрини потрібні для захисту секцій монопода від прокручування. Здається, що зробити різьбу не проблема, проте на ділі виявляється, що дешеві моделі їх не мають. Для того щоб захистити секції від прокручування потрібно обзавестися додатковими фіксаторами довжини, які є на багатьох моделях моноподів.


На що звертати увагу


При купівлі монопода варто звертати увагу на те, з яких матеріалів зроблено пристрій. Трубка завжди металева, але її якість не завжди радує. Для перевірки надійності конструкції, спробуйте зігнути монопод. Якщо, ви не докладали особливих зусиль, а трубка прогнулася – краще подивіться іншу модель. Пам'ятайте, чим якісніший монопод, тим він важчий. До речі, при виборі девайса в інтернеті, якість металу можна побачити візуально, але покладатися тільки на свій зір не варто.


Ще один пункт, про який не варто забувати при купівлі палиці для селфи – система роботи кнопки управління. Клавіша може активувати камеру двома способами:

  • 1. Bluetooth. Бездротовий зв'язок означає, що клавіша управління може бути як вбудованою, так і виносною. Відмінностей у роботі немає і тут уже справа принципу і зручності користування. До речі, є моноподи, кнопка яких працює і так і так.
  • 2. Провід. Ну, тут все зрозуміло: від кнопки до тримача протягнутий кабель з виходом для навушників. При підключенні шнур вставляється у відповідний роз'єм смартфона і все – конструкція готова до роботи. Перевага такого монопода у відсутності батареї і потреби в зарядці. Клавіша управління вбудована в ручку, і камера спрацьовує при її натисканні.


Вибір способу управління (дротовий/бездротовий) залежить від ваших уподобань.

Останнє, на що потрібно звернути увагу, вибираючи монопод – це тримач для смартфона. Але як це зробити, якщо зовні кріплення ідентичні? В принципі, майже всі кріплення мають квадратну форму, але в більш якісних моделях для вставок використовується прогумований матеріал. Дешеві аналоги оснащені пластиковими вставками. Пластикові пази не так добре тримають телефон і не забезпечують надійного зчеплення, в той час як прогумований тримач зменшує ковзання і смартфон лежить там як влитий.

Вибрати монопод не так вже й складно. Все залежить від того, де ви плануєте користуватися ним, та й частота використання має значення. Наприклад, шанувальники походів далеко від цивілізації можуть вибрати монопод з проводом, щоб не ставити на зарядку ще і його. Для тих, хто робить незвичайні селфі, не відлучаючись надовго від розетки, є аксесуари, що працюють по Bluetooth. Ну і не треба забувати про якість. Адже яка різниця, наскільки дешево обійшовся вам монопод, якщо під час зйомки з нього випаде дорогий смартфон?