Обираємо смарт-годинник

Обираємо смарт-годинник

Ринок цифрової техніки буквально підірвали «розумні» годинники. Пристрої підключаються до смартфонів і перебирають на себе частину його функцій, показуючи на екрані годинника різноманітні сповіщення. Функціональність смарт-годинників в залежності від виробника може сильно відрізнятися. Нові моделі більш потужні, підтримують більшу кількість функцій. Так як годинники тільки завойовують ринок і не такі популярні, як, скажімо, планшети, варто детальніше дізнатися про те, як правильно зробити їх вибір.


Вибір дизайну

«Розумний» годинник в першу чергу є аксесуаром, а це означає, що його зовнішньому вигляду потрібно приділяти велику увагу. І якщо перші пристрої в більшості своїй мали спортивний дизайн, зараз є безліч класичних варіантів, які від звичайних одразу не відрізниш.
Щоб уникнути значної  маси через велику кількість вбудованих функцій, розробники часто роблять пластиковий корпус, хоча є і моделі з металу (титан, алюміній).
Що стосується форми, то вона типова – округла або прямокутна. В принципі, вибрати годинник за його зовнішнім виглядом не так складно, а все завдяки зростаючому попиту, а, як відомо, попит народжує пропозицію.
«Розумні» годинники дозволяють використовувати для них різноманітні ремінці, головне, щоб вони підходили до кожної конкретної моделі. Це може бути браслет з гуми, шкіри, силікону, металу в різних кольорах. Зазвичай, браслети універсальні і підходять до будь-якого зап'ястя.


Є декілька версій дисплея смарт-годинників:

1. Кольорові сенсорні
2. Монохромні


Управління меню відбувається через сенсор, а також фізичні клавіші, розташовані з боків пристрою. Більш функціональні моделі з кольоровим сенсорним екраном, хоча монохромні варіанти теж непогані. Діагональ екрану гаджета варіюється в діапазоні 0,5-2 дюйми. Так як смарт-годинники здебільшого вікористовують на вулиці, екран має захист від відблисків, інформація залишається читабельною навіть під прямими сонячними променями. Чим більша діагональ дисплея, тим простіше управляти годинником і тим більше інформації відображається на екрані.


Функції захисту від вологи


Виробники часто створюють годинники спеціально для занять спортом. Таким моделям не страшний піт, при заняттях у басейні їх не потрібно знімати, вони залишаються на руці і під час прийняття душу. Це водонепроникні пристрої, які занурюються на глибину 50-200 метрів, про що і зазначено на корпусі (5-20 АТМ). Крім повної водонепроникності, у багатьох гаджетів є захист від бризок, тобто потрапляння під дощ вони перенесуть, а от занурення в воду ні.
Якщо ви звичайний користувач і купуєте смарт-годинник для щоденного носіння, достатньо буде захисту від бризок, але для активних людей, що займаються спортом потрібен більш суттєвий захист з класом не менше 5 АТМ.


Синхронізація зі смартфоном


Зв'язок годинника із смартфоном відбувається через модуль Bluetooth 4.0. Синхронізація гаджетів уперше відбувається в ручному режимі, а далі процес автоматизується. Незважаючи на універсальність модуля Bluetooth, смарт-годинники не завжди сумісні з усіма смартфонами. Яскравий приклад цьому – годинник Gear S, який працює лише з гаджетами Samsung, Motorola на базі ОС Android, а Apple Watch - сумісні тільки з операційною системою iOS. Проте універсальні моделі ніхто не відміняв.

Взагалі, по функціональних можливостях, смарт-годинники розділені на 3 категорії:

  • 1. Базові
  • 2. Середнього рівня
  • 3. Просунуті


У першому випадку годинники отримали прості функції і нічим особливим не виділяються. Після синхронізації з гаджетом, на годинник виводяться повідомлення про дзвінки, смс або листи на електронну пошту.  Повідомлення повністю на екрані не відображаються, і прочитати їх можна пізніше зі смартфона. Як не дивно, гаджет в першу чергу виконує функції годинника, решта – додаткові.
Середній рівень смарт-годинника передбачає розширені функціональні можливості. Якщо в першому випадку, прочитати смс з годинника неможна, то середній рівень годинника це дозволяє. З такого годинника, ви можете керувати своїм плейлистом, відповідати на дзвінки, і поповнювати меню різними програмами.
Якщо є фінансова можливість, звичайно ж варто вибирати просунуті смарт-годинники.  Моделі таких гаджетів майже повністю повторюють функції смартфонів. Пристрої такого роду мають кольоровий сенсорний дисплей, і більш просунуту і відкриту для розробників операційну систему.
Крім функціональності годинника, при його покупці варто звертати увагу на автономність. Всі моделі працюють з однією батареєю з протягом 2-х років, після чого її потрібно замінити. Час автономної роботи батареї базового пристрою після її повної зарядки становить близько 7 днів. Що стосується середніх і просунутих за рівнем годинників, то одного заряду вистачить від 3 днів при середньому навантаженні до 25 годин при активній роботі.
Незалежно від того, який смарт-годинник ви вирішили придбати, до їх вибору варто поставитися дуже ретельно. Велика кількість виробників, моделей, широкий ціновий діапазон, – усе це, безперечно, важливо, але в першу чергу, потрібно розуміти, для чого вам потрібен цей новий аксесуар і які виконання яких функцій ви його чекаєте.