Вибираємо телевізор

Вибираємо телевізор

Телевізор - річ, яка напевно є в кожному будинку. Технології рухаються вперед і колись популярні «коробки» з плоским екраном, давно вже стали свого роду динозаврами. Кожен поважаючий себе користувач йде в ногу з часом і питання «купити телевізор» для нього актуальне завжди. А для того, щоб розібратися в характеристиках сучасних моделей, ми підготували цю статтю. Отже.

 

Телевізори розміри. Ще більше, ще вище

 

Технічні характеристики телевізорів важливі, але давайте будемо чесними: розмір також має значення. Потрібно адекватно оцінювати можливості, подумати, з якої відстані будете дивитися на екран і в якій кімнаті поставлений телевізор. Для позначення розміру екрана використовують дюйми. Розмір виражається діагоналлю в дюймах. При екрані 43 ", ширина дисплея складе 96 см, висота - 54 сантиметри. Сучасні телевізори високої чіткості краще вибирати з діагоналлю понад 40 дюймів. Такий крок дозволить побачити не тільки мега якісну велику картинку, але і розібрати кожну деталь кадру.

Згідно з оцінками експертів, оптимальна дистанція між екраном і очима становить 1,2-2,5 діагоналей дисплея. На виході ми отримуємо цифри:

 

 

 • 1. При діагоналі до 32 дюймів, відстань не більш як 2 метрів
 • 2. 40-42, відстань 1,2-2,6 метрів відповідно
 • 3. 43-49 дюймів - ставте телевізор не ближче 1,3 при 43-дюймах, і не ближче 3 метрів при діагоналі в 49 дюймів
 • 4. 50-55, відстань 1,5-3,5 метрів відповідно
 • 5. І при екрані в 60 дюймів і більше, відстань повинна бути не менше 2 метрів

 

 

 

З цього випливає, що телевізори з невеликою діагоналлю (до 32 дюймів) ставити в невеликій кімнаті, на кухні або в кабінеті. Серйозніші моделі (40-49 ") підійдуть для дитячої кімнати або спальні. У вітальні краще всього виглядатиме панель на 55 дюймів і вище.

Традиційно розмір екрану виражається його діагоналлю в дюймах. Так, наприклад, екран 43 "має ширину і висоту в 96 і 54 см відповідно. Для телевізорів надвисокої чіткості рекомендуємо розглянути панелі великих розмірів. Велика діагональ дозволить розкрити потенціал такого телевізора і розглянути всі найдрібніші деталі.

 

Розширення телевізора

 

Роздільна здатність екрану впливає на ціну і це факт. Чим більша діагональ екрану, тим більшим повинно бути розширення, інакше картина буде зовсім сумною. Є 3 основні формати:

 

 

 • 1. HD
 • 2. Full HD
 • 3. ULTRA HD 4K

 

 

Різниця між ними в кількості пікселів. Пікселі формують зображення і теж мають свій розмір. Чим менший розмір кожного окремо взятого пікселя, і чим більша їх кількість, тим якісніше зображення. Так що телевізор можна купити виходячи з формату. Найвищий стандарт - 4К. У ньому найкраща якість з чотириразовим збільшенням пікселів в порівнянні з форматом Full HD.

 

Матриця телевізора

 

Важливість матриці (або панелі) не варто применшувати. По суті - це основний фактор, який безпосередньо впливає на якість картинки. Є два типи матриці:

 

 • 1. LED, які потребують більшість телевізорів
 • 2. OLED - принципово нова технологія, яка з успіхом використовується в смартфонах

 

Матриця LED являє собою стандартну ЖК-панель з світлодіодною підсвіткою. Наприклад, в LG широко використовується технологія IPS LED. У екранах, зроблених за такою технологією зразкова кольоропередача і широкі кути огляду. Під кутами огляду мається на увазі, що користувач побачить стабільно якісну картинку, незалежно від того, звідки він дивиться на екран.

Телевізори з вбудованою матрицею OLED відносяться до принципово нових моделей. У цій технології кожен піксель самостійно світиться за рахунок чого картинка має майже нескінченну контрастність і точну передачу кольору. Швидкість оновлення картинки в сотні разів краща, ніж в матрицях LED. Рухома картинка дуже чітка.

 

Телевізори. Якість звуку

 

Звукова система телевізора виражається двома цифрами, розділеними крапкою. На початку цього умовного значення, вказується кількість звукових каналів. Друга цифра відповідає на сабвуфери. Стандартна звукова система в більшості телевізорів - 2.0. Додаткові канали об'ємного звучання і центральний канал позначається як 5.2. Телевізори з такою звуковою системою відмінно відтворять багатоканальну звукову доріжку без додаткових колонок.

 

Екран телевізора

 

Ще одне важливе питання: чи варто купувати телевізор з вигнутим екраном? Така панель має ряд переваг. Яких? Дивіться самі.

 

 

 • 1. Створює ефект присутності. У порівнянні з плоским, вигнутий екран дозволить відчути себе героєм улюбленого фільму.
 • 2. Візуально екран виглядає більшим.
 • 3. Зображення по краях дисплея не спотворюється, так як відстань від країв екрану до очей глядача всюди однакова.

 

 

Телевізор з 3D

 

Сучасні технології дозволять купити телевізор і насолоджуватися фільмами в 3D не відвідуючи кінотеатр. Розробники озброюють свої творіння спеціальними технологіями, так що глядач побачить об'ємну картинку через звичайні 3D-окуляри. Як вибрати телевізор з 3Д? Тут все залежить від вашого смаку, адже різні виробники використовують однакову технологію, так що це не має значення.

 

Smart TV в телевізорі

 

Доступ до інтернету через телевізор давно нікого не дивує. Сьогодні користувач через смарт ТВ може переглядати сайти на величезному екрані, дізнатися погоду та інше. Що найцікавіше, все це управляється пультом. Є телевізори, в комплекті яких йде 2 пульта: для телевізора і для управління Smart TV.

Інтернет підключається через кабель Ethernet. Також можна активувати функцію через WiFi. А для максимального задоволення від користування смарт ТВ, можна купити медіаплеєр і насолоджуватися усіма перевагами нових технологій.

 

Вибираємо телевізор. Частота

 

Телевізори можна купити різні. Але знати про частоту потрібно кожному. Сучасні лед телевізори можуть подавати на виході змазану картинку тільки за рахунок того, що показники частоти низькі. Виробники навчилися підвищувати частоту розгортки до 100 і навіть 200 Гц. Це досягається за шляхом «домальовування» додаткового (для 100 Гц) або двох (для 200 Гц) кадрів. Ця місія покладена на процесор.

Для оцінки частоти, варто включити телевізор, вивести на екран динамічне відео в форматі Full HD. Якщо все ок, зображення буде чітким і різким.

 

Технології

 

Варто розуміти, що купувати lcd телевізор і підключати його до аналогового телебачення нерозумно. Картинка на виході виходить низької якості, присутні перешкоди і шуми. Але що робити, якщо альтернативи аналоговому ТБ немає? Доведеться виходити з положення і вибирати телевізор, виходячи з того, що є.

Діагональ екрану при низькій якості картинки не варто вибирати велику. Уявіть, що буде якщо і без того погану картинку ще розтягнути? Саме тому не варто брати модель з діагоналлю понад 32 дюймів.

Лед телевізори призначені для відтворення цифрового сигналу високої якості. Цифровий сигнал забезпечить максимальну деталізацію, в той час як аналоговий сигнал низької якості зробить зображення зернистим і з перешкодами.

Роз'єми для цифрового телебачення бувають таких видів:

 

 • 1. Кабельне телебачення dvb-C;
 • 2. Ефірне Full HD телебачення dvb-T;
 • 3. Супутникове телебачення dvb-S.

 

Цифрове мовлення вже давно у вільному доступі для кожного шанувальника ТВ. Для якісного зображення на екрані, потрібно підключатися до цифрової телевізійної мережі і HDTV від провайдерів. У випадку з цифровим ТБ, вибір телевізора залежить тільки від вас, ваших бажань і бюджету.

 

Інтерфейси

 

Роз'єм для обміну даними між мережевими пристроями і телевізором називають інтерфейс. Серед них найбільш поширені такі:

 

 • 1. HDMI. Роз'єм для передачі цифрового сигналу і багатоканальної аудіодоріжки
 • 2. DVI, він же аналог HDMI. Інтерфейс часто використовують в рідкокристалічних телевізорах
 • 3. USB. Роз'єм створений для підключення зовнішніх USB накопичувачів до панелі
 • 4. Ethernet - порт для підключення кабелю з метою виходу в мережу Інтернет. Кабель дозволить підключити до телевізора комп'ютер і медіаархів.
 • 5. Wi-Fi. Даному випадку кабелів не потрібно - бездротове підключення об'єднає відразу кілька мобільних пристроїв і дозволить транслювати картинку зі смартфона, планшета на екран телевізора. До того ж, підключивши панель до інтернету по Wi-Fi ви позбудетеся від докучливих проводів.

 

Виходячи зі своїх потреб, варто вибирати телевізор з тими чи іншими інтерфейсами. Далеко не кожному потрібна панель з інтернетом або 3Д. А вам?

 

Функції

 

Сучасні телевізори оснащені масою цікавих технологій, що дозволяють зробити перегляд ще більш комфортним. Серед них є ряд функцій, які ми просто не можемо не відзначити.

PIP. Технологія «картинка в картинці» виводить на екран зображення відразу з двох каналів. Виглядає це так: на дисплеї відображається головна картинка, а в кутку транслюється додатковий канал.

DolbyDigital - декодер, який відтворює об'ємне аудіо. Особливо важливо для фільмів.

Zoom - функція масштабування картинки. Наявність такої технології в телевізорі дозволить уникнути чорних смуг вгорі і внизу екрану.

Time Shift або простою мовою «пауза». Вона дозволить призупинити будь-яку передачу, навіть ту, яка йде в прямому ефірі. Потім ви легко продовжите перегляд з місця зупинки. Працює функція так: відео записується на жорсткий диск у фоновому режимі.

 

Чи варто вибирати телевізор виходячи з наявності додаткових технологій? Тут все залежить від фінансів і від того, наскільки ви залежите від ТБ. Якщо телевізор - це скоріше предмет інтер'єру, ніж інструмент для перегляду передач / фільмів, то, мабуть, не варто.

 

Кілька порад як вибрати телевізор

 

Про характеристики, що впливають на вибір телевізора можна говорити нескінченно довго. У кожного користувача своє уявлення про те, якою має бути ідеальна панель. Так що не будемо мучити, а коротко підсумуємо. Отже, на що ж звертати увагу при покупці телевізора:

 

 • 1. Діагональ екрану, яка залежить від розмірів кімнати, призначення телевізора і ціни, яку ви готові за нього заплатити.
 • 2. Технологія. Точність при виборі технології важлива, адже у кожної з них є свої переваги і недоліки.
 • 3. Розширення екрану. Тут без коментарів.
 • 4. Звук. Не варто говорити, що якість звуку відіграє важливу роль, адже навіщо нам телевізор, з якого майже нічого не чути?
 • 5. Додаткові функції. В сучасних телевізорах вбудована маса цікавинок. Проте, перед покупкою, варто зважити всі «за» і «проти» та зрозуміти, чи дійсно вам потрібен інтернет, 3д, РІР та інше.

 

Виробники пропонують величезний спектр моделей - від простих до модних, просунутих. Незалежно від того, яким буде ваш вибір, пам'ятайте, купити телевізор - це половина справи. Далі все залежить від того, як його використовувати.