Вибираємо «розумний» годинник

Вибираємо «розумний» годинник

Новий гаджет сучасності – «розумний» годинник все частіше і частіше з'являється на прилавках магазинів. Багато користувачів не до кінця впевнені в необхідності цього нового девайса, так і ті, хто не проти обзавестися смарт-годинниками сумніваються в тому, яким повинен бути цей гаджет. Що ж, давайте розбиратися.
Сьогодні практично кожна поважаюча себе компанія поповнила свою колекцію розробок «розумними» годинниками. Серед виробників цих пристроїв є і такі гіганти як Samsung, Sony, Apple. Останні до речі, запустили продажі свого варіанту даного наручного годинника зовсім недавно – у квітні 2015 року.  Так як основні гравці на ринку мобільних пристроїв обзавелися смарт-годинниками, можна з упевненістю зазначити, що розвиток технологій у цій сфері буде продовжуватися, а це значить, що настав час вибирати «розумний» годинник.
Смарт-годинник сьогодні – це зручний гаджет, основна функція якого в синхронізації зі смартфоном і виконанні деяких його функцій. Основна ідея девайса в тому, щоб захистити користувача від постійного витягування телефону з кишені при повідомленнях.
Однією з причин по якій ви захочете стати власником цього цікавого гаджета стала, як не дивно, наявність у вас смартфона з широкими функціональними можливостями. Годинник дозволяє завжди бути в курсі повідомлень з соціальних мереж, електронної пошти або смс-повідомлень. Але не всі моделі дозволяють відповідати на повідомлення прямо з годинника, так що є сенс звернути увагу на один з тих годинників, які це можуть (наприклад Samsung Galaxy Gear S). Так що за великим рахунком, «розумні» годинники перетворюються у другий екран вашого телефону.
Стати власником такого годинника варто також тому, що він виконуює функції пульта, фітнес-трекера і будильника і не тільки. Так, окремо всі ці гаджети існують, але хіба не зручніше носити один маленький годинник замість цілої пачки різносортних пристроїв?
А ще з такими годинниками ви напевно станете першим модником (або модницею) у своєму оточенні, адже смарт-годинники тільки набирають обертів і мало у кого в нашій країні вони є.
При виборі даного девайса варто звернути увагу і на його зовнішній вигляд. Це важливо в першу чергу для тих, хто цінує стиль і хоче виглядати солідно і статусно. По суті, годинник – це такий же атрибут, як запонки або ремінь для чоловіка, підвіска або сумочка для жінки. Моделей на ринку предостатньо, і кожен бажаючий може вибрати як простий спортивний, так і незвичайний, часто навіть футуристичний варіант.
Крім самого годинника, можна підібрати гарний ремінець. Вибір досить великий і крім кольорів, можна вибрати матеріал, стиль браслета. Крім ремінця, користувачам доступна широка гамма форми дисплея – круглі, квадратні, трикутні.  Операційна система Android Wear відмінно себе почуває при будь-якому форматі екрану, а ось Apple Watch виробляються тільки в квадратному варіанті.
Хоча більшість моделей виробляються з кольоровим сенсорним екраном, є й такі, в яких використовувався тип дисплея E-Ink. Точніше, такий екран є лише у одного виробника і це Pebble. Так що перед покупкою варто ретельно обдумати, ви купуєте смарт-годинник як іграшку і вам точно потрібен сенсорний дисплей або функціональні можливості гаджета дозволяють обійтись більш простим варіантом.
Ще одним важливим фактором при виборі наручного мобільного пристрою стала його мобільність і незалежність. Так, майже всі моделі працюють тільки після синхронізації зі смартфоном, але, наприклад, LG Watch Urbane LTE і Samsung Gear S повністю незалежні від телефону. Крім того вони самі можуть стати смартфоном завдяки наявності слота для sim-карти. Та й взагалі, розробники все частіше роблять ставку на мобільність годинників, поступово перетворюючи їх в «годинникофон», які залежать самі від себе.
Найпопулярніша операційна система «розумних» годинників - Android Wear.  ОС володіє великими можливостями і дозволяє комфортно працювати з безліччю програм, набір яких залежить вже виробника. Варто зазначити, що на базі інших ОС зараз працюють Apple Watch, Pebble і LG Watch Urbane LTE. «Яблучні» годинники функціонують на базі iOS, в той час як Pebble, хоч і оснащений своєю ОС, має магазин додатків. Те ж стосується годинників LG Watch Urbane LTE. Операційна система у них - WebOS, яка дозволяє запускати Android Wear-програми.
Не зайвим буде звернути увагу на захищеність передбачуваної покупки. Насправді, смарт-годинники дуже потребують хороших функцій захисту, так як вони постійно піддаються негативному впливу навколишнього середовища. Всі виробники без винятку зробили все можливе для того, щоб максимально знизити ризик поломки гаджета. Дійсно, більшість годинників мають захист від води, пилу (стандарт IP67 або IP68), а в деяких моделях і зовсім використовується сапфірове скло, яке, як відомо, відрізняється високою міцністю.
Ще одним параметром вибору «розумного» годинника є час їх автономної роботи. У більшості випадків, акумуляторні батареї у всіх пристроїв приблизно однакові, стане винятком хіба що Pebble, працюють автономно до 5-ти днів. Інші ж моделі, незалежно від виробника, витримають 1-2 дні роботи в середньому режимі.
На даному етапі розвитку такого нового гаджета, як «розумний» годинник, його вибір повністю залежить від вашого основного девайса – смартфона. Так, для власників смартфонів на Android кращим вибором стануть годинники, що працюють на Android Wear, в той час як користувачам iPhone логічніше обзавестися Apple Watch.
Як би там не було, смарт-годинники наближаються до звання «масові пристрої» швидкими темпами і хто знає, можливо зовсім скоро вони міцно увійдуть в наше життя так само, як і ПК, смартфони і МП3-плеєри.

Фото