Що таке маршрутизатор і для чого він потрібен

Що таке маршрутизатор і для чого він потрібен

Значення інтернету в сучасному житті просто колосальне. Всесвітня павутина постійно розростається, і немає такої інформації, якої не можна знайти в інтернеті. І хто знає, можливо настануть часи коли оптичне волокно будуть проводити до кожної оселі так само як газ і воду...
Але все це в майбутньому, а поки, щоб отримати доступ до інтернету, треба брати ситуацію в свої руки, витрачати власні кошти і викликати майстра для всіх цих маніпуляцій. І одним з найнеобхідныших пристроїв для комфортного доступу до мережі є спеціальний роутер.

Визначення поняття «роутер»

Маршрутизатор – це пристрій, який приймає сигнал з мережі і передає його на інші пристрої. За великим рахунком, роутер – це сполучна ланка між сервером який роздає доступ до інтернету і пристроями користувачів. Роутер надає підключення як по спеціальному кабелю, так і без проводів – створюючи мережу Wi-Fi.
Крім передачі сигналу, маршрутизатор має функцію його посилення. За рахунок цього апарат надає доступ до інтернету відразу декільком пристроям (комп'ютерам, планшетам, смартфонам), в той час, як початкове підключення (кабель) від провайдера лише одне. Роутер також може виконувати зворотну функцію, тобто передавати сигнал від гаджета в мережу інтернет. Так що маршрутизатор працює в одну та в іншу сторону - на передачу і на прийом сигналу.
Дані, що проходять через роутер можуть бути закодовані. Такий спосіб захисту даних часто використовують провайдери. Є різні стандарти кодування даних, серед яких найбільш часто використовуються WPA, WPA2, WEP. Взагалі, маршрутизатори мають багато корисних функцій, доступ до яких відкривається після установки тої або іншої програми.
З усього цього можна зробити висновок, що важливість роутера для підключення до інтернету часто недооцінюють. А даремно, адже цей пристрій маршрутизує сигнали, підсилює їх, шифрує, і робить недоступними для сторонніх користувачів, а також має багато різних і корисних функцій.

Чи можна обійтися без роутера

Коли в будинку є лише один стаціонарний комп'ютер, в корпусі якого є порт для підключення кабелю безпосередньо (LAN), то роутер купувати не обов'язково. Оператор  проводить до будинку кабель провідного зв'язку і цей кабель підключається до ПК напряму. Однак, якщо провайдер надає інтернет через підключення типу ADSL, без модему тут не обійтися.
Заради справедливості потрібно відзначити, що в сучасних ноутбуках передбачена функція роутера. Це означає, що ноутбук буде «роздавати» інтернет по безпровідній  мережі, тобто по Wi-Fi. Так що, якщо ви придбали ноутбук в інтернет-магазині ЖЖУК і підключили до нього мережевий кабель, купувати окремий роутер зовсім не обов'язково. Достатньо активувати функцію на пристрої і отримувати інтернет для портативних гаджетів таким способом.

Як правильно використовувати маршрутизатор

Роутер – пристрій надійний і в більшості випадків після налаштування апарат в режимі 24/7 працює роками. Йому не потрібне регулювання, налаштування та інші «радощі» обслуговування протягом тривалого часу. Зазвичай апарату вистачає перезавантаження в процесі експлуатації, хоча, звичайно, бувають винятки. Роутери в інтернет-магазині ЖЖУК зробили підключення до інтернету більш доступним. Хоча все частіше провідник між мережевим кабелем і комп'ютером стає не потрібен, їх затребуваність ніхто не ставить під сумнів.


Рано чи пізно ми побачимо в дії нові технології, а поки маршрутизатор – один з найважливіших і найпотрібніших пристроїв для тих, хто хоче без перешкод користуватися інтернетом.