Що таке монопод і для чого він потрібен

Що таке монопод і для чого він потрібен

Про моноподи сьогодні не знає хіба що лінивий. Популярність цього тренду б'є всі рекорди і кожен другий горить бажанням стати власником хоча б самого простого, але повноцінного монопода. Цей девайс вікликає у користувачів змішані почуття, але факт залишається фактом: за допомогою моноподів люди щодня роблять тисячі фотографій і це не можна не помітити.


З чого все почалося?


Вперше про селфі-стіки стало відомо в 1985 році. Конструкція нового запатентованого пристрою очікувано відрізняється від сучасних моноподів, так як телескопічна трубка призначена для того, щоб вимірювати відстань зйомки. Хто б міг знати, що ця розробка стане прототипом одного з найбільш популярних аксесуарів в світі?
А взагалі, ті ж японці зробили перший повноцінний монопод в 1995 році. Девайс отримав назву Self-Portrait Camera Stick і потрапив в книгу «Даремні японські винаходи». Ось так, тоді японці вважали палицю для селфі абсолютно марною... Якщо б вони знали наскільки помиляються!
З іншого боку, ми тоді ще знали не знали що в найближчому майбутньому замість звичайних мобільних, будемо користуватися високотехнологічними смартфонами, та й про екшн-камери мова не йшла. У підсумку, історія монопода, як тренду і обладнання для фотографування «самих себе» почалася в 2013 році і вже в 2014 творіння досягло такої популярності, що його назвали однією з головних розробок того року.
Здавалося б, в увазі всіх цих подій моноподи повинні були стати чимось на кшталт чохлів або плеєрів, але галас навколо цих пристосувань триває досі.


Зручність використання і конструкція


Стандартний монопод складається з телескопічної трубки, конструкція якої дозволяє змінювати її довжину. До основи трубки прикручена рукоятка (зазвичай з прогумованого матеріалу), на кінці розташовується тримач для смартфона або екшн-камери. Середня довжина монопода в розсунутому вигляді досягає 1 метра, що дає широкий простір для дій і дозволяє знімати крім себе ще й красиві види на задньому фоні.
Крім «зовнішності» селфі-стіка, важливою частиною конструкції є тримач для пристроїв. Масові моноподи оснащені стандартними тримачами, але є такі, які дозволяють встановити більш серйозну камеру, ніж смартфон. А в звичайних моноподах можна хіба що відрегулювати кут нахилу вручну.


Управління


В плані управління варто виділити 2 види моноподів:

  • 1. Селфі-стік з бездротовим спуском камери
  • 2. Дротовий монопод з таймером


У першому випадку, моноподи з бездротовим управлінням найбільш зручні. Зазвичай вони комплектуються Bluetooth-кнопкою через яку спочатку встановлюється зв'язок між смартфоном і самим моноподом, а потім віддалено робляться знімки. До речі, кнопки можна купувати окремо. Мінусом в цьому випадку є акумулятор низької ємності, який періодично потрібно міняти. Компактний розмір кнопки призводить до її легкої втрати.
Другий вид моноподів з проводовим підключенням звільнить вас від напруження постійно перевіряти не загубилася кнопка, дозволить уникнути проблем з розрядженим акумулятором. Конструкція передбачає наявність кабелю для підключення до аудіовиходу. Після синхронізації монопода з гаджетом, від вас буде потрібно тільки включити на останньому камеру і робити фото, використовуючи для цього кнопку на ручці.

З кожним днем на ринку з'являються нові моделі моноподів, користувачам пропонують високотехнологічні пристрої з великими можливостями. Про це, поки що відносно новому для користувачів нашої країни аксесуар можна писати довго і багато. Але від кількості слів той факт, що монопод – стильний, популярний і корисний пристрій, не зміниться.
І тут вже напрошується висновок, що на цей сегмент аксесуарів навряд чи чекає розвиток, так що давайте запасемося попкорном і почнемо чекати розвитку селфі-дронов.

Фото