Дозиметричні прилади - що це?

Дозиметричні прилади - що це?

Дозиметр - вимірювальний прилад, який проводить числову оцінку рівня радіоактивного випромінювання. Показник обчислюється, виходячи з потужності дози радіації за конкретний час. Дані вимірюються лічильником Гейгера, який міряє дозу радіації, підраховуючи іонізуючі частинки. З цією метою в кожен дозиметр радіації вбудована робоча камера, яка стала головним елементом дозиметрів.

Отримана інформація перетворюється і посилюється за рахунок вбудованої в апарат електроніки. Показники виводяться на цифровий або аналоговий дисплей. Залежно від дози іонізуючого випромінювання, яка знаходиться в межах 0,1-100 мк3в /год, проводиться оцінка радіаційної безпеки об'єктів, територій і т.д.

Щоб перевіряти речовини на радіацію, варто купити дозиметр, який дозволить виміряти мікрорентген. Сучасні вимірювачі радіації вимірюють мікрорентген в діапазоні 10-10000 мкР / год.

 

Дозиметр радіометр. Види

 

Вимірювачі радіації поділяються на 2 види:

 

  • 1. Індивідуальні (побутові)
  • 2. Професійні

 

Різниця між видами головним чином в величині похибки і діапазоні вимірювання. Професійний радіометр на відміну від побутового має діапазон вимірів (0,05-999 мк3в / ч). Індивідуальний дозиметр буде показувати дані не вище 100 мк3в /год. У побутових дозиметрів похибка досягає 30%, професійні вимірювачі радіації не допускають погрішність понад 7%.

Прилади для вимірювання радіації оснащені звуковою сигналізацією, яка спрацьовує при конкретному рівні радіоактивного випромінювання.

 

Дозиметр радіації. призначення

 

Професійним дозиметром користуються на промислових об'єктах, де є ризик отримати відчутну дозу опромінення. За рахунок цього професійні дозиметричні прилади мають широкий діапазон вимірювань.

Індивідуальний дозиметр радіації використовують в побуті з метою оцінити радіаційний фон в будинку, квартирі, на дачі і в інших місцях. Такі дозиметри дозволять перевірити будматеріали і територію, відведену для будівництва на рівень радіаційного зараження. Так само перевіряються овочі, фрукти, гриби, добрива та інші продукти, що купуються.

Дозиметр, ціна на який адекватна, отримав компактні розміри і вага. Джерело живлення побутових приладів - акумулятори. Апарат легко носити з собою на ринок, в ліс, а функція радіометрії дозволить в стислі терміни оцінити придатність споживання продуктів в їжу.

Дозиметр купити під силу кожному. Не так давно прилади використовували лише спеціальні служби. Тому, що радіометри були:

 

  • 1. Габаритні
  • 2. Дорогі
  • 3. Складні у використанні

 

Технології пішли вперед і сьогодні дозиметри радіації не тільки отримали компактні розміри, а комфортні у використанні, точні і, що важливо, недорогі.