Мобільні телефони – історія розвитку і успіху!

Мобільні телефони – історія розвитку і успіху!

Ми вже не можемо собі уявити життя без портативного пристрою, що дозволяє постійно залишатися на зв'язку - мобільного телефону. Маленькі і не дуже, дорогі і бюджетні, ці гаджети зайняли своє місце в світі, і, здається, вже не здадуть своїх позицій.

 

Мобільний телефон - як все починалося

 

Перший мобільний телефон винайшов Мартін Купер - інженер компанії Motorola. Сталося це в далекому 1973 році. Пристрій важив понад 1 кілограм і витримував без заряду півгодини. DynaTAC 8000X, таку назву отримала модель, став проривом в області бездротового зв'язку. З нього почався новий етап в історії техніки. У 1996 році з'явилися перші мобільні телефони - розкладачки. Модель Motorola StarTAC вважалася модним аксесуаром, і відрізнялася компактними розмірами.

Компанія Motorola короткий час вважалася законодавцем моди у світі гаджетів. Незабаром мобільники буквально заполонили ринок. Відзначилася компанія Nokia, що випускала нові моделі кожен рік. Тоді запам'ятався мобільний телефон Nokia 9000 Communicator, який поєднав у собі функції смартфона, комунікатора і пристрою для зв'язку.

 

Смартфони - сучасні реалії

 

За ці 40 років, гаджети постійно змінювалися і вдосконалювалися, і сьогодні у них мало спільного з першими моделями. Функціонал пристроїв поєднує в собі багато додаткових "примочок", крім прийому, здійснення дзвінків і відправлення смс повідомлень:

 

  • - Вбудовані фото- і відеокамери для фіксації пам'ятних моментів;
  • - Встановлення програм та ігор;
  • - Серфінг в інтернеті, спілкування з друзями в соціальних мережах, електронна пошта.

 

Ці пристрої виходять далеко за рамки стандартного мобільного, і отримали назву смартфон, через сенсорний екран, свою ОС і функціональность. Смартфони - це поєднана версія мобільного телефону і КПК (кишенькового персонального комп'ютера). Повноцінна ОС і робить гаджети такими затребуваними і популярними.

Характеристики смартфонів вже настільки просунуті, що мало хто пам'ятає, що було на початку. А на початку, в 1992 році IBM Simon випустили гаджет, характеристики якого сьогодні здадуться нам недостатніми. Розмір оперативної пам'яті становив 1 Мб, стільки ж пропонувала вбудована. Та й коштував телефон $ 900. Розвиватися ринок смартфонів почав в 2000-х роках. За останні 15 років і з'явилися мобільні телефони, якими ми їх знаємо тепер.