Планшети як альтернатива стаціонарним комп'ютерам

Планшети як альтернатива стаціонарним комп'ютерам

Любителі виглядати модно, йти в ногу з часом і ті, хто звик бути на зв'язку цілодобово, можуть бути спокійні. Тепер з'явилося щось краще смартфонів та інших атрибутів соціальної людини – планшет.

 

Планшети - історія успіху

 

З плином часу, комп'ютерна техніка постійно розвивалася й удосконалювалася. На зміну класичним ПК, прийшли ноутбуки, потім нетбуки. І ось останнім етапом розвитку цієї галузі стали планшети - портативні пристрої, що виконують функції комп'ютерів. Відмінною особливістю планшетів стало те, що управляти ними можна без миші і клавіатури. Ті, хто хоче купити планшет, знають, що він призначений для перегляду інтернет сторінок, відтворення відео- та аудіо файлів, читання книг. Але користувачі встановлюють ігри і програми.

Гаждет в тому вигляді, в якому він нам відомий, далеко не завжди таким був. Перш ніж потрапити на ринок, планшет перетерпів багато змін і модифікацій.

Перші спроби створити щось подібне зробили в 50-х. Пристрій являв собою таблет для введення даних в комп'ютер і отримало назву Styalator. Управління проводилося спеціальною ручкою і ПЗ, здатним розпізнавати рукописний текст. Аналогічний прототип представили і в 1961 році. Він отримав назву RAND Tablet. Але ці винаходи використовувалися виключно в наукових цілях, їх не продавали. У 90-х створили прототип Pencept, яким управляли через стилус або дотик. 

Стрімкий розвиток пристроїв почався в 2000 роках після випуску прототипів PaceBlade і Microsoft Tablet PC.

 

Планшет сьогодні 

 

Масовий випуск планшетів стартував після виходу на ринок компанії Samsung з моделлю Q1,яка відрізнялася великою продуктивністю. Сталося це в 2007 році, а потім представили концепти Apple, HP, Asus.

Діагональ екрану в планшеті буває різна. Найпоширеніший розмір – 7 дюймів, із співвідношенням сторін 16:10. Такі планшети підходять для перегляду фото - і відеофайлів. На них можна з комфортом грати в ігри, гарно виглядають планшети як робочий пристрій. Крім того, роблять гаджети, діагоналлю 8, 9, 9.7, 10, 12.2 дюйма.