Сучасні навушники – потреба чи розкіш?

Сучасні навушники – потреба чи розкіш?

Гаджети дозволяють насолоджуватися музикою де завгодно і коли завгодно. Користувач щодня переглядає десятки відеороликів, прослуховує не менше аудіофайлів. Не завжди доречно вповній мірі насолодитися гучним звуком, який відтворює гаджет. Все одно виникне думка: пора купити навушники.

Особлива увага з недавніх пір приділяється дротовим і бездротовим гарнітурам (навушники з мікрофоном), так як вони дозволяють одночасно слухати музику і відповідати на дзвінки. Повноцінні навушники за цим не отримують належної уваги і такі моделі обходять стороною.

Тим не менш, повнорозмірні навушники для багатьох – єдиний варіант отримання звуку, адже далеко не у кожного ПК стоять колонки, а мобільні гаджети за замовчуванням не відтворюють звук, який потрібно. Головна перевага навушників в інтернет-магазині ЖЖУК – ціна і цим варто скористатися. Правильно підібрані бездротові навушники здатні чітко передавати деталі, у них глибокі баси і однакові частоти. А якщо враховувати динамічний діапазон для передачі кожного музичного жанру, то навушники для телефону стають воістину незамінним аксесуаром.

Навушники розділені на категорії розміром і формою, за типом акустичного перетворення, областю застосування і інших параметрах.

 

Навушники за типом конструкції випромінювача

 

Почати мабуть варто з динамічних навушників. В основі лежить використання електродинамічних звукових випромінювачів, схожих за конструкцією з електродинамічними головками гучномовця. Спеціальна мембрана в таких навушниках створює звукові коливання, і вона з'єднана зі звуковою котушкою. Така конструкція поширена і популярна. Тому такі навушники для комп'ютера в інтернет-магазині ЖЖУК зручні у використанні, легко підключаються до аудіовиходу портативного пристрою (мобільний телефон, плеєр або планшет).

Другий тип навушників – електростатичні. Незважаючи на те, що вони йдуть у списку під номером 2, подібні навушники можна по праву назвати рідкісними. В основі електростатичних навушників лежить тонка мембрана, яку поляризує спеціальне джерело струму. З обох сторін мембрани розташувалися 2 пластини з високою напругою, через що мембрана вібрує і відтворює звук. Завдяки чистому звуку подібні навушники повинні бути на піку популярності, проте вони малоефективні без підсилювача, і далеко не кожен готовий до подібних складнощів. Використання електростатичних навушників простіше, ніж попереднього типу. За рахунок того, що для створення мембрани використовували поляризуючий матеріал, що не вимагає додаткового джерела напруги.

Арматурні навушники - тільки внутрішньоканальні. В основі подібного аксесуара лежить магнітопровід П-подібного розміру, біля якого розміщена звукова котушка з якорем. До якоря приєднується дифузор, який рухається при подачі струму на нього. Ці навушники сподобаються тим, що цінує чистий і чіткий звук і воліє насолоджуватися ним через пристрій компактного розміру.

В основі ізодинамічних навушників лежить випромінювач Хейла. В основу пристрою на основі випромінювача закладена мембрана прямокутного розміру. Матеріал мембрани – тефлонова плівка, на яку нанесені прямокутні смужки алюмінієвого напилення. Конструкцію розташували в центрі між 2-ма магнітами з сильним магнітним полем кожен. За рахунок такої конструкції ізодінамічні навушники мають високу точність і велику потужність. Ортодинамічні моделі працюють за таким же принципом, що і ізодінамичні з різницею у формі мембрани (в даному випадку вона кругла).

 

Навушники за акустичним оформленням

 

За цим параметром навушники розділені на відкриті і закриті. У другому випадку для звукового випромінювача відведено місце безпосередньо в чашці. Подібне розміщення передбачає, що випромінювач герметично закритий. Відкритий тип навушників означає, що чашка зовні оснащена ґратами або спеціальною тканиною. Цей факт обумовлює якість звучання, але тут мінус – що слухаєте ви, слухають оточуючі.

 

Навушники за конфігурацією

 

Тут немає нічого нетипового і навушники в інтернет-магазині ЖЖУК по конфігурації розділені на 2 види:

 

  • · однополосні
  • · багатосмугові

 

З цього випливає логічний висновок – однополосні створюють звук через один випромінювач. Багатосмугові - з допомогою кількох (2-х) випромінювачів, кожен з яких відповідає за конкретний діапазон частот. До подібного виду варто віднести навушники просторового звучання. Це означає, що в одній чашці розміщено пару однополосних випромінювачів,які  забезпечують ефект оточення звуком.

За форматом акустики навушники розділені на 5.1 і 7.1. У першому випадку звук відтворюється через 4 динаміка і 1 сабвуфер, за рахунок чого досягається звук "в кінотеатрі". В перенесенні на навушники – це ігрові гарнітури, які використовуються в сполученні з пятиканальными ігровими приставками і звуковими платами. Головна відмінність системи 7.1 від попередньої в задніх ефекти. У пристроях, оснащених системою 7.1 по 5 динаміків в кожному навушнику, досягається "ефект присутності" і відмінності у звучанні очевидні.

 

Навушники за типом обробки сигналу

 

Акустику поділяють на активну і пасивну. Вирішивши купити пасивні навушники для телефону, ви знаєте - увіткнути штекер у відповідний роз'єм і включити музику. Активні навушники працюють складніше. Подібні моделі оснащені вбудованим підсилювачем і працюють через розетки, і через батарейки. На користь активних навушників говорить функціональність: пристрій підтримує бездротове з'єднання, функцію шумозаглушення і багато чого ще. Крім того, якщо немає бажання возитися з підключенням та іншими складнощами, активні навушники можуть використовуватися в якості пасивних.

 

Навушники за конструкцією

 

Навушники класифікують за конструкцією. Сучасні розробники постійно придумують нові рішення і, здається, кінця цьому немає. Тим не менш конструкція навушників наступна:

 

  • 1. Вставні навушники 
  • 2. Вакуумні навушники 
  • 3. Накладні навушники 
  • 4. Повнорозмірні навушники 
  • 5. Моніторні навушники

 

Вставні навушники частіше називають вкладишами і вставляють безпосередньо в вухо. Цей вид вважається найпоширенішим. Вперше з'явилися вкладиші в 1991 році і з тих пір вони використовуються в інших сферах. Навушники зверху покриті поролоном, який додає комфорту та покращує звукоізоляцію.

Внутрішньоканальні навушники або «вакуумні» не менш поширені, ніж перший вид, але вони популярніші першого. Їх так само встановлюють у вушний канал, але розміщуються вони глибше. Прототипом таких навушників стали слухові апарати. Внутрішньоканальні навушники, які пропонує інтернет-магазин ЖЖУК, комплектуються насадками. Між собою вони відрізняються розмірами, матеріалом виготовлення та формою.

Накладні навушники отримали назву обґрунтовано. Їх комфортно використовувати у вигляді конструкції. Навушники кріпляться до поверхні вуха, притискаючись до нього з верхньої сторони. У підсумку виходить, що джерело звуку на порівняно великій відстані від вушного каналу, а це означає, що вихідна гучність повинна бути вищою, ніж у тих же вакуумних навушниках. Амбушюри кріпляться до вуха з допомогою оголов'я або через завушини.

Популярні типи навушників в інтернет-магазині ЖЖУК - бездротові моделі. Подібні навушники цінуються, адже вони працюють без кабелів, а це в першу чергу означає комфорт. Бездротові навушники синхронізуються з гаджетом по Bluetooth або через ІНФРАЧЕРВОНИЙ порт і за якістю відтворення нітрохи не поступаються провідним.

Для тих, хто звик користуватися навушниками вдома, хорошим вибором стануть навушники з мікрофоном для комп'ютера. Конструкція зручна тим, що вони закривають вухо. Навушники мають шумоізоляцію, якісний звук, а форма амбушюри забезпечує додатковий простір для звуку. Цей тип навушників не портативний, та це і не потрібно, враховуючи специфіку використання подібних моделей.

В інтернет-магазині ЖЖУК серед іншого продаються моніторні навушники. Моніторні навушники відрізняються надійним оголов'ям, вагою і товстим кабелем, закрученим у спіраль. Через подібний аксесуар слухають музичні файли без обробки і спотворень, якими грішать інші види. Так що в даному випадку моніторні навушники – доля професіоналів.

 

Незалежно від виду навушників, вони всі виконують свою роль. Інтернет-магазин ЖЖУК пропонує спектр навушників кожного із заявлених видів, і ви без проблем виберете для себе підходящу модель.

Фото