Телевізори. Технології

Телевізори. Технології

Що таке телевізор? Ми всі давно звикли до цієї коробки, в якій дуже багато проводів, і яка транслює ефірні канали з усього світу. Але з чого все почалося? Як ми прийшли до тонких, інноваційних панелей? Пропонуємо вам короткий екскурс в історію цього технологічного дива, яке давно стало звичним предметом інтер'єру.

 

Поява телевізорів

 

До реалізації ідеї трансляції зображення через технічний прилад люди насправді йшли дуже довго. Основи розвитку даного напрямку заклав в 1873 році американський вчений Сміт, який відкрив фотоефеект. Знадобилося 15 років для того, щоб в 1888 році російський фізик Столєтов побачив закономірність зовнішнього фотоефекту і просунувся в напрямку створення повноцінних телевізорів. Винахідник радіозв'язку А.С. Попов теж причетний до створення телевізорів, адже без радіосигналу не було б нічого. Але вирішальну роль зіграв професор Б.Л. Розінг. Саме йому належить ідея та розробка системи «катодної телескопії», яка виводила картинку на екран через електронно-променеву трубку.

У підсумку, довгі роки експериментів та наукових досліджень привели до того, що перша телепередача з'явилася в 1911 році. Звичайні користувачі могли побачити це диво техніки набагато пізніше.

 

Як розвивалися телевізори

 

Творцем найпершого масового телевізора вважається В.К. Зворикін. Модель телевізора RCS TT-5 мала невеликий екран. Подумайте тільки - діагональ дисплея становила всього 5 дюймів! При цьому пристрій являв коштувало 75 доларів - нечувані на той момент гроші! Сталося все в 1928 році, а в 1937 світ побачила поліпшена модель з повноцінним кінескопом.

Далі події розвивалися дуже швидко і тепер ми насолоджуємося надчітким зображенням на величезних диагоналях. Та й телевізор давно вже не можна назвати «коробкою», тепер це вже тонка, невагома «панель».

 

Led телевізор - сучасні реалії

 

Якщо вирішено купити телевізор, який сьогодні найпопулярніший - рідкокристалічні LED панелі чекають вас. Абревіатура LED розшифровується як Light Emitting Diode, що має на увазі використання діодів, які підсвічують матрицю жк-приймача. Екран в lcd телевізорі складається з пікселів. У кожному пікселі є рідкі кристали і в залежності від того, де цей кристал в комірці, світло пропускається чи ні. Простіше кажучи, так відбувається світіння екрану.

Від якості рідкокристалічної матриці безпосередньо залежать деякі функції:

 

 • · Статична контрастність
 • · Рівень чорного
 • · Кути огляду
 • · Час відгуку
 • · Частота оновлення

 

 

 Є такі технології матриць для телевізорів:

 

 • 1. TN
 • 2. IPS (S-IPS, IPS-Pro, P-IPS, AH-IPS)
 • 3. VA / MVA / PVA
 • 4. PLS

 

У свою чергу, підсвічування безпосередньо впливає на передачу кольору, яскравість, динамічну контрастність, колірний обсяг. Крім того, лед телевізори знижують енергоспоживання на 40 відсотків, вони безпечніші, адже на відміну від лампових, в них не використовується ртуть. На сьогодні лед телевізори залишили позаду інші види панелей. Але в найближчому майбутньому конкуренцію їм складуть телевізори з матрицею OLED.

 

OLED телевізор. Що це таке і з чим його їдять?

 

Абревіатура OLED розшифровується як Organic Light Emitting Diode. Перекладається все це як «органічний світловипромінювальний діод». Мається на увазі, що пікселі самі випромінюють світіння. Екрани цього типу використовуються в мобільних телефонах і відмінно зарекомендували себе. На екранах телевізорів технологію почали використовувати не так давно. І тепер вона стрімко набирає популярність.

 

Переваги OLED

 

Виробники роблять все можливе для вдосконалення своїх творінь і тепер телевізор купити може навіть дитина. В інформаційний вік всі намагаються зробити життя якомога комфортнішим. Це ж стосується економії ресурсів. Отже, про переваги технології:

 

 • 1. Економія енергії. Тільки уявіть, що OLED панель використовує в 10 разів менше енергії, ніж лед телевізор!
 • 2. Кути огляду. Ідеальна картинка при кутах в 180 градусів як по вертикалі, так і по горизонталі забезпечена.
 • 3. Контрастність та яскравість. OLED телевізор транслює зображення з таким контрастом і яскравістю, досягти яких в інших матрицях не під силу. Посудіть самі, контрастність 1000000: 1 в деяких моделях іменитих виробників.
 • 4. Товщина екрану. Діодам, які самі випромінюють світло, додаткова підсвітка не потрібна. У підсумку, панель ОЛЕД дуже тонка - всього кілька сантиметрів.

 

Звичайно, мінусів таких телевізорів більш ніж достатньо, але зупинятися на них ми не будемо. OLED телевізори - тонкі, яскраві та економні. Вони - наше майбутнє і зовсім скоро стануть доступні кожному.