«Розумні» годинники - назад у майбутнє

«Розумні» годинники - назад у майбутнє

Портативні гаджети поступово завойовують ринок і світ знаходиться на межі буму, зокрема смарт-годинників. Але що ж таке ці годинники і чому вони такі популярні?


Історія


Ці пристрої, втім як і всі гаджети мають свою історію і своїх «предків», завдяки яким ми сьогодні можемо спостерігати такий цікавий результат.
Момент, коли наручний годинник із звичайного набору пружин і шестерень перетворився в щось більше – 1972 рік. У той час з'явилася модель цифрового годинника Pulsar і зробила її компанія Hamilton Watch Company. Новинка стала першими в світі годинниками з повністю електронним наповненням і коштувала за тими мірками шалені гроші – 2100 доларів.
Через 10 років, коли власником бренду Pulsar стала компанія Sieko, з'явилася ще одна електронна модель - Pulsar NL C01. Внутрішня пам'ять годинника була розрахована на запам'ятовування 24 символів і користувачі могли робити короткі замітки. Це нам зараз незрозуміло, що можна вмістити на такий мінімум знаків, а в той час це вважалося високими технологіями.
Все ті ж Sieko в 1985 році представили світові годинник Pulsar RC-4000, який синхронізувався з комп'ютерами через data-кабель. При чому, модель оснастили внутрішньою пам'яттю в розмірі 2 Кб і користувачі примудрялися вмістити туди не тільки короткі замітки, але і нагадування календаря.
Подальша історія розвитку смарт-годинників просувається швидкими темпами і у розквіт популярності пейджерів, з'явилася цікава модель Seiko Receptor. В принципі, її вихід був очікуваним, стояло тільки питання коли ж це станеться.  Ідея поєднати годинник з пейджером повністю себе виправдала, і на виході у розробників з'явився готовий продукт, який міг тримати зв'язок з усім світом без жодного дроту.
Здавалося б, автори здійснили прорив і удосконалення «розумних» годинників має розвиватися ударними темпами. На ділі ж, протягом 10 років після останньої розробки ця галузь ніяк не розвивалася. Причина проста: настав період активного розвитку комунікаторів, мобільних телефонів і надалі смартфонів.  Тим не менш, 1998 рік для Sieko став продуктивним, і виробник показав світу новинку - Ruputer або OnHand PC з процесором 16 біт, 128 Кб оперативки і невеликим дисплеєм. Проте не тільки Sieko займалися розробкою подібних пристроїв. Конкуренцію їм намагалися скласти відомі бренди: IBM, Citizen та інші.
Загалом, розповідати про історію такого популярного на сьогоднішній день гаджета можна нескінченно довго. І ми хотіли б закінчити цей короткий екскурс у минуле, але є одне «але»... Вся справа в цікавій розробці від Samsung, представленій в 1999 році. Модель отримала назву SPH-WP10 і незвичайна тим, що поєднала в собі функції мобільного телефону і годинника. Однак невизначеного виду конструкція популярності так і не отримала.


Смарт-годинники сьогодні


Здається, минуло стільки років, а ці портативні гаджети досі не користуються масовим попитом. Так, ринок зараз активно розвивається, але далеко не всі власники смартфонів готові викласти кругленьку суму за новомодний пристрій. Та й виробники відчувають деякі труднощі. Це і невеликий дисплей, і акумулятори невеликої ємності та інші нюанси.
Тим не менш відлік нової історії «розумних» годинників можна почати саме з 2013 року. І мова йде про такі годинника, якими ми їх зараз знаємо.
Велике зростання продажів смартфонів, збільшення діагоналі дисплея і потреби користувачів використовувати цей гаджет не тільки для голосових дзвінків і смс, зробило свою справу і ринок пропонує нові моделі, функціональність яких часом досягає можливостей комп'ютера. Однак смартфон все ще потрібно діставати з кишені або сумки для відповіді на дзвінок, повідомлення або пост в соцмережі. І зручності у використанні це не додає.
Значно спростити цю задачу і зробити керування повідомленнями простішим і комфортнішим можуть смарт-годинники. На відміну від своїх попередників сучасні «розумні» годинники не є самостійними пристроями, а тісно пов'язані зі смартфонами по Bluetooth. Електроніка цих гаджетів набагато простіша, та й великої потужності ці пристрої не вимагають. Всі ці фактори вкупі з високою конкуренцією привели до появи на ринку якісних і недорогих моделей.
«Розумні» годинники показують на своєму невеликому екрані повідомлення які надійшли, дзвінки, смс-повідомлення або листи. Тепер у користувачів є вибір: діставати смартфон з кишені для відповіді або ігнорувати його. Якщо ж у комплекті використовується ще й гарнітура, управління викликами відбувається через годинник без використання телефону. Так що тепер смартфони можуть спокійно чекати свого часу в сумочці. Діставати їх доведеться тільки для серфінгу в інтернеті, перегляду відео та інших дій такого роду.
На сьогоднішній день виробники зацікавлені в розвитку ринку носимої електроніки, зокрема смарт-годинників. Зараз повсюдно з'являються цікаві екземпляри, чого тільки варті брендові Sony Smartwatch, Samsung Galaxy Gear і, звичайно ж, Apple Watch.
Що ж, тепер залишається чекати що нового можуть запропонувати розробники.  У будь-якому випадку, ми зараз ми можемо спостерігати за тим, як смарт-годинники займають своє місце на ринку і поступово перетворюються в повноцінний гаджет, такий же, як смартфони і планшети.